Zazářil jako kometa, pak si před 10 lety dojel pro smrt. Simoncelli se stal legendou

Zazářil jako kometa, pak si před 10 lety dojel pro smrt. Simoncelli se stal legendou
I když mezi absolutní motocyklovou elitou MotoGP Marco Simoncelli absolvoval jen necelé dvě sezony, zapsal se i tak do srdcí fanoušků.
Legendu o kometě, která zářila příliš jasně, až sežehla samu sebe, podtrhuje fakt, že v sedle motorky našel také svoji smrt. Stalo se tak 23. října 2011 ve Velké ceně Malajsie v Sepangu.
O týden později přišel osudový Sepang.
Vedle rakve byly vystaveny Simoncelliho helma a motorka Honda.
Foto: Reuters
Radek Vičík Dan Poláček Radek Vičík, Dan Poláček
23. 10. 2021 8:00
Před deseti lety, 23. října 2011, dotlouklo srdce talentovaného italského motocyklového závodníka Marca Simoncelliho. Zemřel na následky havárie v závodě MotoGP v malajsijském Sepangu. Připomeňte si s námi jeho kariéru i odkaz, který je stále živý i mezi fanoušky v Česku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Barbados se stal republikou. Královnu Alžbětu II. nahradila prezidentka Masonová

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu nahradila prezidentka Sandra Masonová, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Úderem půlnoci místního času (5:00 SEČ) se za jásotu lidí v hlavním městě Bridgetownu zrodila nová republika, popsala agentura Reuters. Na zaplněném náměstí Národních hrdinů zazněla mimo jiné barbadoská hymna. Slavnosti se zúčastnil také britský princ Charles. Spouštění královské standardy a vyhlášení republiky přihlížel zádumčivě, píše Reuters.

"Mám obrovskou radost," svěřil se agentuře před slavnostním ceremoniálem obuvník Ras Binghi. Někteří obyvatelé Bridgetownu nicméně nedlouho před slavnostním ceremoniálem připouštěli, že jsou zmatení z toho, co bude změna znamenat a jak se jich dotkne. "Stále máme premiérku, která má větší pravomoci, tak jaká bude role prezidenta?" uvažovala čtyřiatřicetiletá personalistka Dianne Kingová nad rolí hlavy státu, která bude převážně symbolická. A zatímco někteří se ze změny radovali, jiní byli spíše proti. "Měli by nechat královnu Alžbětu být - nechat ji jako vůdkyni. Nechápu, proč bychom měli být republikou," nechal se slyšet pětačtyřicetiletý Sean Williams.

Zdroj: ČTK
Další zprávy