Kentucky Kid měl závodění v genech, dokázal pokořit i Rossiho. Šampion Hayden se zabil na kole

Nicky Hayden se stal šampionem MotoGP v roce 2006, i když za svou kariéru vyhrál jen tři Velké ceny. Čtvrtý triumf v závodě přidal v MS superbiků.
Svět jedné stopy tak opustil velmi talentovaný závodník, který v MotoGP odjel ve 13 sezonách celkem 218 Grand Prix. V nich se 28krát postavil na stupně vítězů.
Nicky Hayden a Valentino Rossi si podávají ruku po posledním závodě sezony 2006, který rozhodl o Haydenově titulu v MotoGP. Olej na plátně od amerického umělce Alexe Wakefielda.
Hayden se narodil roku 1981 v Owensboro jako jeden z pěti sourozenců.
Právě pro svůj původ získal přezdívku Kentucky Kid. Na to, že je Američan, byl vždycky hrdý a v domácí Grad Prix měl pokaždé velkou motivaci uspět.
Radek Vičík Radek Vičík
22. 5. 2017 21:00
Připomeňte si spolu s námi kariéru úspěšného motocyklového závodníka, mistra světa MotoGP Nickyho Haydena, který v pondělí podlehl následkům nehody na kole během přípravy na další závod MS superbiků.