Nejrychlejší čas, pak drsný pád. "Žádné zlomeniny," oddechl si motocyklista Kornfeil

ČTK ČTK
21. 9. 2018 14:28
Jakubu Kornfeilovi se nejprve v úvodním tréninku GP Aragonie dařilo, potom však trefil ochranou bariéru.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Reuters

Alcaňiz - Český motocyklista Jakub Kornfeil zajel nejrychlejší čas v úvodním tréninku Moto3 na nedělní Velkou cenu Aragonie, v jeho závěru ale havaroval a skončil na ošetřovně. Žádné vážné zranění lékaři neodhalili, v odpoledním tréninku už ale Kornfeil nezrychlil a v kombinovaném hodnocení obou testů mu patří deváté místo.

Kornfeil v závěru dopoledního tréninku při pokusu o další zrychlení nezvládl stroj, vyjel z trati a trefil ochrannou bariéru. Po nehodě se dokázal postavit na nohy, nakonec ale putoval na nosítkách s nasazeným krčním límcem do lékařského centra na další vyšetření.

Podle prvních informací na sociálních sítích si stěžoval na bolest ruky. "Žádné zlomeniny, trochu to bolí, ale byl jsem uznán fit pro druhý volný trénink," napsal po kontrole na Facebooku.

Tréninky na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:58,418, 2. Rodrigo (Arg./KTM) -0,235, 3. Bulega (It./KTM) -0,380, …9. Kornfeil (ČR/KTM) -0,788.

Moto2: 1. Bagnaia ((It./Kalex) 1:53,784, 2. 1. Márquez (Šp./Kalex) -0,058, 3. Binder (JAR/KTM) -0,196.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:47,382, 2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,138, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,453, …18. Abraham (ČR/Ducati) -1,634.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Soud v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandských povstalců Ongwenovi 25 let vězení

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandské povstalecké skupiny Dominiku Ongwenovi trest 25 let, žaloba navrhovala 20 let. Soud Ongwena již na začátku února usvědčil z 61 trestných činů, včetně válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, znásilnění, vynuceného sňatku a těhotenství a používání dětských vojáků.

Ongwen sám byl ještě jako dítě unesen a vycvičen v dětského vojáka. Podle žalobce to byl důvod, proč žádat nižší sazbu, ačkoliv zločincům u ICC hrozí až třicetileté tresty, připomínají světové agentury. Obhajoba se proti trestu hodlá odvolat. Činů, za něž byl nyní odsouzen, se muž dopustil na počátku tisíciletí, kdy působil v Armádě božího odporu (LRA), která jej původně unesla. Zatčen byl v roce 2015.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy