Motorky na ledě? Plochá dráha na zamrzlé přehradě přilákala tisíce diváků, pod kterými praskal led

Jezdci se proháněli na zamrzlé přehradě v Kopřivnici.
Jan Klatovský se už po dvou víkendových závodech domácího šampionátu na ledové ploché dráze stal český mistrem.
V sobotu v Opatovicích nad Labem a dnes v Kopřivnici nenašel favorizovaný jezdec soupeře v žádné ze 14 jízd a získal maximum bodů.
Poslední závod je na programu příští týden v Holicích, po němž se závodníkům škrtne nejhorší výsledek, takže Klatovský už nemůže být předstižen.
Českou jedničku čeká v příštích týdnech také účast ve finálovém seriálu mistrovství světa, ledařská Grand Prix začne 4. a 5. února v ruském Togliatti.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Dalibor Sosna, Sport
22. 1. 2017 23:01
Podívejte se na snímky ze závodu plochodrážního českého šampionátu na ledě z Kopřivnice.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy