Motokrosař Polák vybojoval v Británii svůj první bod v mistrovství světa

24. 3. 2019 18:20
Motokrosař Petr Polák při vstupu do sezony mistrovství světa získal bod ve Velké ceně Británie. Sedmnáctiletý talent obsadil v Matterley Basin dvacáté místo v druhé soutěžní jízdě ve třídě MX2, v té první jako 23. za bodovanou dvacítkou zaostal o třináct sekund.
Motocykl KTM Petra Poláka.
Motocykl KTM Petra Poláka. | Foto: Radek Vičík

Polák startuje už v juniorském věku v MS premiérově jako trvalý účastník a jako jezdec týmu JD 191 KTM Racing má v plánu všech čtrnáct závodů na evropských tratích. Šampionát si už v minulosti vyzkoušel při jednorázových startech: třikrát už jel domácí Grand Prix v Lokti, loni navíc nastoupil i v závěrečném závodě v Imole. Jeho maximem dosud bylo 22. místo.

V Británii dvakrát zvítězil Dán Thomas Kjer Olsen a ujal se vedení v průběžném pořadí. Na startu nebyl kvůli zranění ramena obhájce titulu a vítěz obou jízd z úvodního dílu šampionátu v Argentině Jorge Prado ze Španělska.

V kategorii MXGP připravil v druhé jízdě Slovinec Tim Gajser o letošní neporazitelnost Itala Antonia Cairoliho, jenž vyhrál obě jízdy v zahajovací Velké ceně Patagonie. Bývalý šampion si nicméně připsal vítězství v celé GP Británie a je v čele hodnocení seriálu.

Velká cena Británie, závod MS v motokrosu v Matterley Basin:

MXGP:

1. jízda: 1. Cairoli (It./KTM) 36:37,831, 2. Paulin (Fr./Yamaha) -1,956, 3. Gajser (Slovin./Honda) -4,473.

2. jízda: 1. Gajser 36:01,717, 2. Cairoli -1,709, 3. Paulin -54,204.

GP celkově: 1. Cairoli 47, 2. Gajser 45, 3. Paulin 42.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Cairoli 97, 2. Gajser 89, 3. Paulin 74.

MX2:

1. jízda: 1. Olsen (Dán./Husqvarna) 35:01,449, 2. Jacobi (Něm./Kawasaki) -4,278, 3. Vialle (Fr./KTM) -16,160, …23. Polák (ČR/KTM) -1:36,846.

2. jízda: 1. Olsen 37:10,022, 2. Vlaanderen (Niz./Honda) -9,936, 3. Jacobi -16,035, …20. Polák -1:39,475.

GP celkově: 1. Olsen 50, 2. Jacobi 42, 3. Vialle 38, …23. Polák 1.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Olsen 94, 2. Jacobi 78, 3. Vlaanderen 71, …26. Polák 1.