Gajser slaví podruhé v kariéře titul mistra světa MXGP, v MX2 obhájil Prado

Aktualizováno 25. 8. 2019 18:36
Slovinský motokrosař Tim Gajser získal podruhé v kariéře titul mistra světa v královské třídě MXGP. V kategorii MX2 vítězství v neděli korunu šampiona obhájil Španěl Jorge Prado.
Tovární jezdec Hondy Tim Gajser slaví titul světového šampiona MXGP.
Tovární jezdec Hondy Tim Gajser slaví titul světového šampiona MXGP. | Foto: Honda Racing Corporation

Gajserovi v předchozí Velké ceně Itálie k zajištění trofeje stačilo páté místo z úvodní jízdy. Ve druhé dojel na stříbrné příčce a ve zbývajících třech závodech sezony už nemůže být předstižen.

Předčasně byl korunován i v neděli osmnáctiletý Prado. Jistotu měl už v první jízdě Velké ceny Švédska, kterou v Uddevalle vyhrál. Ve zbývajících dvou závodech sezony už nemůže být předstižen.

Gajserův jediný konkurent v celkovém hodnocení Jeremy Seewer ze Švýcarska si v Imole připsal druhé a třetí místo, to mu ale na odložení oslav nestačilo. Italskou Grand Prix ovládl Nizozemec Glenn Coldenhoff, který vyhrál obě jízdy.

Dvaadvacetiletý Gajser se tak může s předstihem radovat už ze třetího titulu v kariéře. Ve sbírce má i trofej z nižší třídy MX2 z roku 2015. Mezi elitou poprvé triumfoval jako nováček v sezoně 2016.

Pradův jediný konkurent Dán Thomas Kjer Olsen dojel v prvním švédském závodě až osmý a přišel o šanci soupeře ještě dostihnout. V druhé jízdě skončil Prado čtvrtý a poprvé v sezoně nevyhrál hodnocení Grand Prix, v níž nastoupil.

Jediný český zástupce v šampionátu Petr Polák s KTM si do průběžného hodnocení připsal další dva body za 18. místo ve druhé jízdě. V seriálu bodoval i ve čtvrté Grand Prix za sebou, celkem má deset bodů a figuruje na 41. příčce.