Vzestupy a pády v MotoGP. Deset příběhů možná ještě silnějších než Marquezova cesta za titulem

Radek Vičík Radek Vičík
19. 11. 2017 12:14
Letošní sezona MotoGP nebyla zdaleka zajímavá jen tím, jak si Marc Marquez vybojoval svůj šestý titul mistra světa. Přinesla řadu strhujících příběhů vítězství a porážek.
MotoGP 2017: Jonas Folger, Yamaha
MotoGP 2017: Jonas Folger, Yamaha | Foto: Monster Yamaha Tech 3

Jonas Folger

Ani Zarcův parťák v týmu nováčků v barvách Monster Yamaha Tech 3 nezklamal a vešel se první desítky konečného hodnocení sezony. O ještě lepší postavení přišel kvůli Gilbertovu syndromu, což je dědičná porucha metabolismu žlučového barviva bilirubinu v krvi. Kvůli sílící únavě přišel téměř o čtvrtinu sezony. Ještě před tím byl na Sachsenringu byl blízko tomu, aby se jako druhý Němec stal vítězem závodu elitní třídy MS, ale nakonec na vítězného Marqueze ztratil 3,3 vteřiny.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy