Déšť komplikoval motocyklistům tréninky v Austrálii, Kornfeil dojel třináctý

21. 10. 2016 8:48
Motocyklista Jakub Kornfeil, který závodí v kategorii Moto3, obsadil v tréninku na Velkou cenu Austrálii 13. místo.
Moto3, VC San Marina 216: Jakub Kornfeil, KTM
Moto3, VC San Marina 216: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Gold & Goose Photography

Phillip Island - Úvodní den tréninků na Velkou cenu Austrálie silničních motocyklů výrazně poznamenalo deštivé počasí. Obě tréninkové jednotky absolvovali na Phillip Islandu jen jezdci v kategorii Moto3, v níž obsadil Jakub Kornfeil 13. místo. Pak se podmínky natolik zhoršily, že pořadatelé museli předčasně ukončit druhý trénink MotoGP a závodníci v kubatuře Moto2 už podruhé na trať vůbec nevyrazili.

V kategorii Moto3 zajel v úvodním tréninku nejrychlejší čas sedmnáctiletý italský mladík Nicoló Bulega, který se jako jediný dostal pod hranici jedné minuty a 50 sekund. Druhého krajana Niccola Antonelliho, jenž měl v druhém tréninku ošklivý pád, porazil o 456 tisícin. Kornfeil za Bulegou zaostal o 2,307 sekundy.

V královské kategorii MotoGP zaznamenal v prvním tréninku nejrychlejší čas Cal Crutchlow, ve druhém se ale podmínky na okruhu postupně natolik zhoršily, že organizátoři vyvěsili červené vlajky. Další program poté zrušili.

Tréninky na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Bulega (It./KTM) 1:49,589, 2. Antonelli (It./Honda) -0,456, 3. Canet (Šp./Honda) -0,537, ...13. Kornfeil (ČR/Honda) -2,307.

Moto2: 1. Folger (Něm./Kalex) 1:47,629, 2. Kent (Brit./Kalex) -0,169, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,500.

MotoGP: 1. Crutchlow (Brit./Honda) 1:40,957, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,053, 3. Miller (Austr./Honda) -0,500.