Déšť komplikoval motocyklistům tréninky v Austrálii, Kornfeil dojel třináctý

ČTK ČTK
21. 10. 2016 8:48
Motocyklista Jakub Kornfeil, který závodí v kategorii Moto3, obsadil v tréninku na Velkou cenu Austrálii 13. místo.
Moto3, VC San Marina 216: Jakub Kornfeil, KTM
Moto3, VC San Marina 216: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Gold & Goose Photography

Phillip Island - Úvodní den tréninků na Velkou cenu Austrálie silničních motocyklů výrazně poznamenalo deštivé počasí. Obě tréninkové jednotky absolvovali na Phillip Islandu jen jezdci v kategorii Moto3, v níž obsadil Jakub Kornfeil 13. místo. Pak se podmínky natolik zhoršily, že pořadatelé museli předčasně ukončit druhý trénink MotoGP a závodníci v kubatuře Moto2 už podruhé na trať vůbec nevyrazili.

V kategorii Moto3 zajel v úvodním tréninku nejrychlejší čas sedmnáctiletý italský mladík Nicoló Bulega, který se jako jediný dostal pod hranici jedné minuty a 50 sekund. Druhého krajana Niccola Antonelliho, jenž měl v druhém tréninku ošklivý pád, porazil o 456 tisícin. Kornfeil za Bulegou zaostal o 2,307 sekundy.

V královské kategorii MotoGP zaznamenal v prvním tréninku nejrychlejší čas Cal Crutchlow, ve druhém se ale podmínky na okruhu postupně natolik zhoršily, že organizátoři vyvěsili červené vlajky. Další program poté zrušili.

Tréninky na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Bulega (It./KTM) 1:49,589, 2. Antonelli (It./Honda) -0,456, 3. Canet (Šp./Honda) -0,537, ...13. Kornfeil (ČR/Honda) -2,307.

Moto2: 1. Folger (Něm./Kalex) 1:47,629, 2. Kent (Brit./Kalex) -0,169, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,500.

MotoGP: 1. Crutchlow (Brit./Honda) 1:40,957, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,053, 3. Miller (Austr./Honda) -0,500.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy