V Austrálii bodovali oba Češi. Španěl Mir si zajistili titul šampiona Moto3

22. 10. 2017 9:04
Španěl Joan Mir získal titul mistra světa Moto3. Šampionem se stal s předstihem, do konce sezóny zbývají dva závody. Na body dosáhli i čeští jezdci Jakub Kornfeil a Karel Abraham.
Moto3 2017: Joan Mir, Honda
Moto3 2017: Joan Mir, Honda | Foto: GoodYear Newsroom

Phillip Island - Španělský motocyklista Joan Mir je novým mistrem světa Moto3. Titul si pojistil vítězstvím ve Velké ceně Austrálie, které pro něj bylo už devátým v sezoně. Do jejího konce zbývají dva závody.

Na okruhu na Phillip Islandu bodovali dnes oba čeští jezdci. Jakub Kornfeil obsadil v Moto3 dvanácté místo, Karel Abraham dojel v MotoGP čtrnáctý.

Dvacetiletý Španěl Mir před závěrečnými Grand Prix v Malajsii a ve Valencii vede před Italem Romanem Fenatim o nedostižných 70 bodů. Dnes byl vyhlášen vítězem po zkráceném závodě, který byl zastaven sedm kol před koncem kvůli silnému dešti.

Joan Mir slaví titul mistra světa Moto3:

V MotoGP se přiblížil už čtvrtému titulu jeho krajan Marc Márquez. Zatímco si dojel pro šesté letošní prvenství, jeho italský rival Andrea Dovizioso se stejně jako v kvalifikaci trápil, v cíli byl až třináctý a odstup mezi oběma se zvýšil na 33 bodů.

"Úžasné. Dnešek byl strašně důležitým dnem. Dovy se víkendem protrápil, já se naopak cítím skvěle," radoval se Márquez, jenž získal tituly loni a v letech 2013 a 2014.

Abraham díky 14. příčce přerušil sérii tří závodů, v nichž nebodoval. V pořadí MS je devatenáctý. Kornfeil zůstal jednadvacátý.

Velká cena Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 24:51,490, 2. Loi (Belg./Honda) -0,351, 3. Martín (Šp./Honda) -0,359, 4. Rodrigo (Arg./KTM) -0,388, 5. Bastianini -0,408, 6. Fenati (oba It./Honda) -0,808, …12. Kornfeil (ČR/Peugeot) -4,085.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. Mir 296, 2. Fenati 226, 3. Canet (Šp./Honda) 184, 4. Martín 151, 5. Di Giannantonio (It./Honda) 146, 6. Bastianini 114, …21. Kornfeil 26.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 39:25,920, 2. Binder (JAR/KTM) -2,974, 3. Morbidelli (It./Kalex) -3,846, 4. Raffin (Švýc./Kalex) -7,348, 5. Vierge (Šp./Tech3) -7,403, 6. A. Márquez (Šp./Kalex) -12,125.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. Morbidelli 272, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) 243, 3. Oliveira 191, 4. Á. Márquez 190, 5. Bagnaia 150, 6. Pasini (oba It./Kalex) 135.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 40:49,772, 2. Rossi (It./Yamaha) -1,799, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -1,826, 4. Zarco (Fr./Yamaha) -1,842, 5. Crutchlow (Brit./Honda) -3,845, 6. Iannone (It./Suzuki) -3,871, …14. Abraham (ČR/Ducati) -26,110.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. M. Márquez 269, 2. Dovizioso (It./Ducati) 236, 3. M. Viňales 219, 4. Rossi 188, 5. Pedrosa (Šp./Honda) 174, 6. Zarco 138, …19. Abraham 30.

před 15 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.