Šlechtová rušila Rossiho před startem, ten ji odstrčil. Šlo o nedorozumění, brání se ministryně

Sport Sport
Aktualizováno 8. 8. 2017 18:21
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) si během brněnské MotoGP udělala pořádnou ostudu. Legendární Ital Valentino Rossi musel dotírající "fanynku" před startem závodu odstrčit.
Valentino Rossi během brněnské MotoGP.
Valentino Rossi během brněnské MotoGP. | Foto: Jiří Šimeček

Brno - Hvězdný italský motocyklový jezdec Valentino Rossi musel těsně před startem brněnského závodu MotoGP řešit nepříjemný moment s dotírající "fanynkou".

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se totiž spolu s dalšími VIP návštěvníky dostala před startem mezi jezdce. Poslankyně (ANO) se dožadovala fotografie s Rossim tak usilovně, až osmatřicetiletá legenda ministryni odstrčila. S informací přišel jako první web iDnes.cz.

"Více než fanatický fanoušek: identita ženy, kterou odmítl Valentino Rossi, odhalena". S takovým titulkem přišel během úterý italský web Sportfair.  

Podle Brněnského deníku si během víkendu našlo cestu na brněnský okruh téměř čtvrt milionu diváků. Ale pouze šéfka resortu pro místní rozvoj se dostala pod drobnohled italských novinářů (ZDE).

Jezdci se totiž na cílové rovince před startem závodu nesmí vyrušovat. Naprosto nevhodné chování Šlechtové před závodem MotoGP lze přirovnat třeba k pískání v Národním divadle.

Identitu Šlechtové potvrdili MF Dnes i svědci, kteří se nacházeli rovněž přímo na "gridu".

Ministryně vydala vyjádření prostřednictvím svého účtu na Facebooku. 

 

Právě se děje

před 45 minutami

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy