Milík zahájil obhajobu stříbra v ME druhým místem v Toruni

1. 7. 2017 16:12
Václav Milík v Toruni navázal na senzační bronz z pražské Grand Prix. V pátek ho dokázal porazit jen domácí Jaroslaw Hampel.
Václav Milík zdraví fanoušky.
Václav Milík zdraví fanoušky. | Foto: ČTK

Toruň - Plochodrážní jezdec Václav Milík obsadil druhé místo v úvodním závodě čtyřdílného seriálu mistrovství Evropy, ve kterém obhajuje stříbro. V polské Toruni česká jednička v pátečním klání nestačila pouze na domácího Jaroslawa Hampela, který vyhrál finále a celkem nasbíral o dva body víc.

Milík, jenž v nedávné české Grand Prix senzačně obsadil třetí místo mezi absolutní světovou elitou, ve finálové jízdě porazil Andžejse Lebeděvse z Lotyšska a dalšího Poláka Przemyslawa Pawlického.

Václav Milík (vlevo) na stupních vítězů v Toruni:

Šampionát bude pokračovat 15. července v německém Güstrowě. Už dnes bude Milík lídrem českého týmu v semifinále mistrovství světa družstev v britském King's Lynn, kde se představí vedle domácích jezdců také Američané a Australané.

Úvodní závod mistrovství Evropy na ploché dráze v Toruni (Polsko):

Finále: 1. Hampel (Pol.), 2. Milík (ČR), 3. Lebeděvs (Lot.), 4. Przemyslaw Pawlicki (Pol.).

Průběžné pořadí ME (po 1 ze 4 závodů): 1. Hampel 14, 2. Milík 12, 3. Lebeděvs 11.