Lepší než Rossi? Rekordman Márquez má ve 24 letech šestý titul mistra světa, soupeře ale štve

Radek Vičík Radek Vičík
13. 11. 2017 9:57
Marc Márquez vybojoval v neděli ve Valencii svůj čtvrtý titul mistra světa MotoGP a celkem šestou korunu šampiona MS silničních motocyklů.
MotoGP 2017, VC Valencie: Marc Marquez, Honda
MotoGP 2017, VC Valencie: Marc Marquez, Honda | Foto: ČTK

Marc Márquez dokázal v neděli počtvrté v kariéře vybojovat titul mistra světa MotoGP. Spolu s jednou korunou ze stopětadvacítek a Moto2 jich má ve 24 letech celkem šest. To je nový rekord šampionátu. Tak brzy neměl šest titulů Valentino Rossi ani lídr historických tabulek Giacomo Agostini. Rossi se stal pošesté šampionem v 25 letech a Agostini v sedmadvaceti. Mimochodem rekordem jsou v tak mladém věku i čtyři tituly v MotoGP.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy