Kornfeilovi sázka na přestavení motocyklu v tréninku nevyšla

ČTK ČTK
19. 8. 2016 17:58
Jakub Kornfeil zkusil během tréninkového dne před motocyklovou Velkou cenou České republiky v Brně zariskovat a během tréninku s mechaniky přestavěli přední část jeho stroje KTM.
VC Malajsie 2015, Moto3: Jakub Kornfeil, KTM
VC Malajsie 2015, Moto3: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Brno - Jakub Kornfeil se pokusil v dnešním tréninkovém dnu před motocyklovou Velkou cenou České republiky v Brně zariskovat a po čtvrtém místě v dopoledních jízdách Moto3 s mechaniky přestavěli přední část jeho stroje KTM. Jedinému Čechovi, který startuje v celém letošním šampionátu, to ale ke zrychlení nepomohlo a v kombinaci časů z obou tréninků nakonec obsadil desáté místo.

"Ranní trénink byl skvělý, ale měl jsem trochu problém s přední částí (motocyklu). Zariskovali jsme a udělali motorku trochu kratší. To se bohužel neosvědčilo," řekl Kornfeil. "Změna byla nutná, potřeboval jsem jet rychleji. Věděl jsem, že v odpolední části zajedou všichni soupeři lepší časy," dodal desátý jezdec průběžné klasifikace Moto3.

V první sekci odkroužil 14 okruhů, ve druhé jen devět. Zbývající čas strávil v boxech a sledoval usilovnou práci mechaniků. "Trvalo jim deset až patnáct minut, než předělali celou převodovku. Byla to docela honička," uvedl Kornfeil, který vyjel na trať opět až v závěrečných sedmi minutách na dvě kola. První nebylo dobré, poslední měřené mu stačilo až na 12. místo v druhém tréninku.

Problém se strojem se vyřešit nepodařilo. "Stále hledáme nejlepší variantu. Současný čas 2:09,1 je pomalý. Potřebujeme zrychlit aspoň o šest desetin sekundy. Snad se nám to podaří," přál si Kornfeil.

Kromě "suchého" nastavení ale počítá také s variantou do mokra. Pečlivě sleduje předpovědi meteorologů, na internetu hledá všechny dostupné informace o počasí. "Díval jsem se na různá města v Česku. Všude hlásí déšť. Což bude znamenat zcela jiné nastavení. Mnohem měkčí," řekl jezdec, kterému se na brněnské trati pravidelně daří.

Na Masarykově okruhu ho čeká sedmý start a dosud pokaždé bodoval. Pětkrát se dostal do desítky nejlepších, pouze předloni skončil čtrnáctý. Nejlepšího umístění dosáhl hned při premiéře, v roce 2010 dojel pátý.

"Nevím, jak si to vysvětlit, že je to tady pro mě tak dobré. Možná to bude tím, že trať znám. Když přemýšlím o motorkách, přemýšlím o Brně. Letos jsme tu před třemi týdny trénovali, to nám možná také pomohlo," řekl Kornfeil.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy