Kornfeilovi sázka na přestavení motocyklu v tréninku nevyšla

ČTK ČTK
19. 8. 2016 17:58
Jakub Kornfeil zkusil během tréninkového dne před motocyklovou Velkou cenou České republiky v Brně zariskovat a během tréninku s mechaniky přestavěli přední část jeho stroje KTM.
VC Malajsie 2015, Moto3: Jakub Kornfeil, KTM
VC Malajsie 2015, Moto3: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Brno - Jakub Kornfeil se pokusil v dnešním tréninkovém dnu před motocyklovou Velkou cenou České republiky v Brně zariskovat a po čtvrtém místě v dopoledních jízdách Moto3 s mechaniky přestavěli přední část jeho stroje KTM. Jedinému Čechovi, který startuje v celém letošním šampionátu, to ale ke zrychlení nepomohlo a v kombinaci časů z obou tréninků nakonec obsadil desáté místo.

"Ranní trénink byl skvělý, ale měl jsem trochu problém s přední částí (motocyklu). Zariskovali jsme a udělali motorku trochu kratší. To se bohužel neosvědčilo," řekl Kornfeil. "Změna byla nutná, potřeboval jsem jet rychleji. Věděl jsem, že v odpolední části zajedou všichni soupeři lepší časy," dodal desátý jezdec průběžné klasifikace Moto3.

V první sekci odkroužil 14 okruhů, ve druhé jen devět. Zbývající čas strávil v boxech a sledoval usilovnou práci mechaniků. "Trvalo jim deset až patnáct minut, než předělali celou převodovku. Byla to docela honička," uvedl Kornfeil, který vyjel na trať opět až v závěrečných sedmi minutách na dvě kola. První nebylo dobré, poslední měřené mu stačilo až na 12. místo v druhém tréninku.

Problém se strojem se vyřešit nepodařilo. "Stále hledáme nejlepší variantu. Současný čas 2:09,1 je pomalý. Potřebujeme zrychlit aspoň o šest desetin sekundy. Snad se nám to podaří," přál si Kornfeil.

Kromě "suchého" nastavení ale počítá také s variantou do mokra. Pečlivě sleduje předpovědi meteorologů, na internetu hledá všechny dostupné informace o počasí. "Díval jsem se na různá města v Česku. Všude hlásí déšť. Což bude znamenat zcela jiné nastavení. Mnohem měkčí," řekl jezdec, kterému se na brněnské trati pravidelně daří.

Na Masarykově okruhu ho čeká sedmý start a dosud pokaždé bodoval. Pětkrát se dostal do desítky nejlepších, pouze předloni skončil čtrnáctý. Nejlepšího umístění dosáhl hned při premiéře, v roce 2010 dojel pátý.

"Nevím, jak si to vysvětlit, že je to tady pro mě tak dobré. Možná to bude tím, že trať znám. Když přemýšlím o motorkách, přemýšlím o Brně. Letos jsme tu před třemi týdny trénovali, to nám možná také pomohlo," řekl Kornfeil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy