Kornfeilovi sázka na přestavení motocyklu v tréninku nevyšla

ČTK ČTK
19. 8. 2016 17:58
Jakub Kornfeil zkusil během tréninkového dne před motocyklovou Velkou cenou České republiky v Brně zariskovat a během tréninku s mechaniky přestavěli přední část jeho stroje KTM.
VC Malajsie 2015, Moto3: Jakub Kornfeil, KTM
VC Malajsie 2015, Moto3: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Brno - Jakub Kornfeil se pokusil v dnešním tréninkovém dnu před motocyklovou Velkou cenou České republiky v Brně zariskovat a po čtvrtém místě v dopoledních jízdách Moto3 s mechaniky přestavěli přední část jeho stroje KTM. Jedinému Čechovi, který startuje v celém letošním šampionátu, to ale ke zrychlení nepomohlo a v kombinaci časů z obou tréninků nakonec obsadil desáté místo.

"Ranní trénink byl skvělý, ale měl jsem trochu problém s přední částí (motocyklu). Zariskovali jsme a udělali motorku trochu kratší. To se bohužel neosvědčilo," řekl Kornfeil. "Změna byla nutná, potřeboval jsem jet rychleji. Věděl jsem, že v odpolední části zajedou všichni soupeři lepší časy," dodal desátý jezdec průběžné klasifikace Moto3.

V první sekci odkroužil 14 okruhů, ve druhé jen devět. Zbývající čas strávil v boxech a sledoval usilovnou práci mechaniků. "Trvalo jim deset až patnáct minut, než předělali celou převodovku. Byla to docela honička," uvedl Kornfeil, který vyjel na trať opět až v závěrečných sedmi minutách na dvě kola. První nebylo dobré, poslední měřené mu stačilo až na 12. místo v druhém tréninku.

Problém se strojem se vyřešit nepodařilo. "Stále hledáme nejlepší variantu. Současný čas 2:09,1 je pomalý. Potřebujeme zrychlit aspoň o šest desetin sekundy. Snad se nám to podaří," přál si Kornfeil.

Kromě "suchého" nastavení ale počítá také s variantou do mokra. Pečlivě sleduje předpovědi meteorologů, na internetu hledá všechny dostupné informace o počasí. "Díval jsem se na různá města v Česku. Všude hlásí déšť. Což bude znamenat zcela jiné nastavení. Mnohem měkčí," řekl jezdec, kterému se na brněnské trati pravidelně daří.

Na Masarykově okruhu ho čeká sedmý start a dosud pokaždé bodoval. Pětkrát se dostal do desítky nejlepších, pouze předloni skončil čtrnáctý. Nejlepšího umístění dosáhl hned při premiéře, v roce 2010 dojel pátý.

"Nevím, jak si to vysvětlit, že je to tady pro mě tak dobré. Možná to bude tím, že trať znám. Když přemýšlím o motorkách, přemýšlím o Brně. Letos jsme tu před třemi týdny trénovali, to nám možná také pomohlo," řekl Kornfeil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, který dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy