Kornfeil zajel v deštivé kvalifikaci v Malajsii 15. čas

Aktualizováno 29. 10. 2016 9:37
Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní motocyklové Velké ceny Malajsie z páté řady. V dnešní kvalifikaci třídy Moto3 v Sepangu zajel na mokré trati patnáctý čas. Pole position vybojoval posedmé v sezoně již jistý mistr světa Brad Binder z JAR. V předchozím třetím tréninku byl na suché trati suverén sezony Binder jediným jezdcem, který Kornfeila porazil. Český závodník na druhém místě ztratil jen šest tisícin. V rozhodující kvalifikaci, která musela být kvůli hustému dešti dokonce přerušena, byl mezi nimi rozdíl 1,947 sekundy.
Moto3, VC San Marina 216: Jakub Kornfeil, KTM
Moto3, VC San Marina 216: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Gold & Goose Photography

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu:

Moto3: 1. B. Binder (JAR/KTM) 2:26,268, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,093, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,127, ...15. Kornfeil (ČR/Honda) -1,947.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 2:18,621, 2. Morbidelli (It./Kalex) -2,134, 3. Pons (Šp./Kalex) -2,762.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 2:11,485, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,246, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,302.