Kornfeil skončil v premiérové Velké ceně Thajska desátý

7. 10. 2018 7:49
V čele šampionátu zůstal dnes čtvrtý Španěl Jorge Martín, Kornfeil si pohoršil o příčku a je osmý.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Archiv Jakuba Kornfeila

Buriram (Thajsko) - Jakub Kornfeil skončil desátý ve Velké ceně silničních motocyklů v Thajsku. Pořadí v cíli ovlivnil pád v poslední zatáčce, po němž si pro vítězství dojel Ital Fabio Di Giannantonio. V čele šampionátu zůstal dnes čtvrtý Španěl Jorge Martín, Kornfeil si pohoršil o příčku a je osmý.

Královskou MotoGP vyhrál v dramatickém finiši lídr pořadí Marc Márquez ze Španělska a po sedmém vítězství v sezoně má na dosah obhajobu titulu. Karel Abraham dojel sedmnáctý.

Na trati v Buriramu, kam seriál mistrovství světa zavítal poprvé, startoval Kornfeil po nepovedené kvalifikaci až z osmé řady. K cíli se nicméně blížil v početné první skupině s vyhlídkami i na medailové umístění a v závěrečném kole byl v jednu chvíli čtvrtý. Jenže v poslední zatáčce před ním Enea Bastianini smetl Martínova hlavního soupeře v boji o titul a Kornfeilova týmového kolegu Marca Bezzecchiho.

"Bastianini vyslal na Marca celkem šílený manévr. Doplatil jsem na to i já, když jsem musel narovnat motorku, čímž jsem definitivně přišel o šanci na pódium," uvedl Kornfeil na facebooku.

Jinak si závod pochvaloval. "S dnešním výkonem můžeme být nadmíru spokojení. Myslím, že jsme odjeli skvělý závod. Moc díky týmu za perfektně fungující motorku, která mně během celého závodu dodávala dostatek sebevědomí na to, abych byl schopný předjíždět a bojovat. Dokonce i poté, co jsem se propadl na čtrnácté místo. Rychlost jsme měli skvělou a na tom musíme stavět také na dalším závodě v Japonsku," konstatoval Kornfeil.

Martín tak po čtrnáctém závodu z osmnácti navýšil vedení na 26 bodů, Di Giannantonio je po druhém vítězství v sezoně třetí se ztrátou dalších tří.

Márquez pro sebe rozhodl v závěrečných metrech souboj vedoucí trojice. V poslední zatáčce šel před něj Andrea Dovizioso, ale ve výjezdu se obhájce titulu před italského soupeře vrátil a cílem projel o 115 tisícin dříve. Na stupních vítězů je doplnil další Španěl Maverick Viňales, těsně za ním skončil jeho týmový kolega Valentino Rossi.

Márquez v pořadí MS zvýšil před Doviziosem náskok na 77 bodů a to už by mu po příštím závodě za dva týdny v Japonsku stačilo s předstihem k zisku sedmého titulu mistra světa a pátého v MotoGP.

V Moto2 vyhrál rovněž posedmé v sezoně Francesco Bagnaia a odskočil na rozdíl 28 bodů svému pronásledovateli Miguelu Oliveirovi z Portugalska, který dojel třetí. V obou slabších třídách byl Oliveira jediným jezdcem, jenž na stupních vítězů narušil italskou nadvládu.

Velká cena Thajska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Buriramu:

Moto3: 1. Di Giannantonio 38:10,789, 2. Dalla Porta (oba It./Honda) -0,135, 3. Foggia (It./KTM) -0,466, 4. Martín (Šp./Honda) -0,980, 5. Rodrigo (Arg./KTM) -1,084, 6. Pérez (Šp./KTM) -1,232, …10. Kornfeil (ČR/KTM) -1,718.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Martín 204, 2. Bezzecchi (It./KTM) 178, 3. Di Giannantonio 175, 4. Bastianini (It./Honda) 133, 5. Canet (Šp./Honda) 118, 6. Dalla Porta 111, …8. Kornfeil 102.

Moto2: 1. Bagnaia 39:00,009, 2. Marini (oba It./Kalex) -1,512, 3. Oliveira (Portug./KTM) -1,651, 4. Binder (JAR/KTM) -1,808, 5. Quartararo (Fr./Speed Up) -6,260, 6. Pasini (It./Kalex) -11,784.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Bagnaia 259, 2. Oliveira 231, 3. Binder 157, 4. Baldassarri (It./Kalex) 132, 5. Á. Márquez 126, 6. Mir (oba Šp./Kalex) 124.