Kornfeil po nejlepší kvalifikaci sezony odstartuje v Assenu sedmý

29. 6. 2019 13:47
Český motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska sedmé místo a před nedělním závodem si vybojoval nejlepší startovní pozici v sezoně. Jeho týmový kolega v kategorii Moto3 Filip Salač skončil šestadvacátý. Karel Abraham v MotoGP obsadil 16. místo a odstartuje z šesté řady.
Závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil.
Závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Kornfeilovi se v Assenu, kde vloni dojel pátý, dařilo od úvodních tréninků. V prvním dnu byl nejrychlejší, po dnešním třetím tréninku mu patřilo celkově třetí místo a postoupil přímo do druhé kvalifikace. V ní dlouho bojoval o první řadu na startovním roštu, nakonec se postaví do třetí.

"Pátek i sobotní ráno dopadlo skvěle. Věřili jsme si, že je reálné, abychom stáli v prvních dvou řadách. To se bohužel nepodařilo, takže ani po dnešku - nejlepší letošní kvalifikaci - nemůžu být maximálně spokojený. Na druhé straně jsem moc rád, že všechno funguje a že máme dobrý základ pro zítřejší závod," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

"Rozdíly v Assenu jsou vždycky malé, takže stát se může cokoliv. Každopádně je super, že čelo máme na dosah už na startovním roštu, což musím zítra proměnit v co nejvíc bodů do šampionátu," dodal český závodník.

Pole position v Nizozemsku vybojoval Niccoló Antonelli. Italský jezdec dokázal v osmém letošním závodu seriálu v Moto3 jako první v sezoně vyhrát kvalifikaci podruhé, z prvního místa startoval už v GP Ameriky.

V MotoGP potřetí v sezoně ovládl kvalifikaci Fabio Quartararo z Francie před Španělem Maverickem Viňalesem. Lídr průběžného pořadí a obhájce titulu Marc Márquez byl čtvrtý a na roštu se postaví do druhé řady.

Kvalifikace na Velkou cenu Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 1:41,232, 2. Toba (Jap./Honda) -0,144, 3. Arbolino (It./Honda) -0,157, …7. Kornfeil -0,510, 26. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Gardner (Austr./Kalex) 1:36,572, 2. B. Binder (JAR/KTM) -0,110, 3. Vierge (Šp./Kalex) -0,144.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:32,017, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,140, 3. Rins (Šp./Suzuki) -0,441, …16. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.