Kornfeil obsadil na mokré domácí trati v Brně dvacáté místo, vyhrál Španěl Mir

Aktualizováno 6. 8. 2017 12:33
Jakub Kornfeil skončil v závodě třídy Moto3 v rámci brněnské Velké ceny České republiky na dvacátém místě. Mokrá trať svědčila nejvíce lídrovi seriálu Joanu Mirovi ze Španělska.
Jakub Kornfeil nenavázal v Brně na loňské šesté místo ze závodu třídy Moto3.
Jakub Kornfeil nenavázal v Brně na loňské šesté místo ze závodu třídy Moto3. | Foto: TZ Jakuba Kornfeila

Brno - Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky na mokré trati dvacáté místo ve třídě Moto3. Pro šesté vítězství v sezoně si dojel lídr seriálu Španěl Joan Mir a zvýšil svůj náskok na Itala Romana Fenatiho, který dnes skončil druhý. Po deseti závodech vede Mir již o 42 bodů.

Kornfeil nedokázal na domácí půdě navázat na loňské šesté místo. V úvodu závodu se propracoval na desátou pozici, postupně ale jeho peugeot ztrácel výkon a český jezdec se propadl mimo bodované příčky. V letošní sezoně zatím bodoval pouze v květnu ve francouzském Le Mans, kde skončil jedenáctý. V průběžné klasifikaci mu patří 26. místo.

"Odstartoval jsem dobře, ale problém byl v tom, že trať osychala. Déšť nepřicházel, stopa na trati vysychala a já jsem nemohl najít limit, hranici pádu," řekl Kornfeil ke střední části závodu, ve které za soupeři zaostával. Jeho výkon se zlepšil až v závěru. "Snažil jsem se držet za jezdci a ujet těm za mnou, ale nedařilo se," doplnil. Zároveň poukázal na slabší výkon svého motocyklu Peugeot, na který si stěžuje celou sezonu.

Na obtížné podmínky poukázal i Mir. "Proto jsem nesmírně rád, že se mi podařilo závod dotáhnout k vítězství, které věnuji tragicky zesnulému bývalému slavnému jezdci a krajanovi Ángelu Nietovi," řekl v cíli. Mir od začátku jezdil ve vedoucí čtyřčlenné skupině a dlouho kontroloval situaci za zády svých soupeřů. Na první místo zaútočil až tři kola před cílem. V závěru ještě odrazil útok Fenatiho, jemuž v poslední zatáčce podklouzlo kolo. Smůlu měl vítěz kvalifikace Argentinec Gabriel Rodrigo, který v poslední zatáčce upadl a závod nedokončil.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 44:41,314, 2. Fenati (It./Honda) -0,350, 3. Canet (Šp./Honda) -3,078, 4. Bendsneyder (Niz./KTM) -4,598, 5. Guevara (Šp./KTM) -4,882, 6. McPhee (Brit./Honda) -8,343, …20. Kornfeil (ČR/Peugeot) -23,680.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. Mir 190, 2. Fenati 148, 3. Canet 126, 4. McPhee 93, 5. Martín (Šp./Honda) 89, 6. Ramírez (Šp./KTM) 88, …26. Kornfeil 5.