Hlavně neblbnout. Tak Kornfeil vybojoval v Malajsii nejcennější výsledek kariéry

Radek Vičík Radek Vičík
31. 10. 2016 6:04
Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil se v nedělní Grand Prix Malajsie potřetí v kariéře postavil na stupně vítězů v závodě mistrovství světa. Podruhé, po loňském Silverstonu, to byla druhá příčka. "Dnes to byl hrozně uklouzaný závod. Druhé místo na suchu, to pro mě nejcennější výsledek kariéry," řekl jezdec stáje Drive M7 SIC Racing Team.
Jakub Korneil si v Sepangu chuť stupňů vítězů v závodě světového šampionátu vychutnal potřetí v kariéře.
Jakub Korneil si v Sepangu chuť stupňů vítězů v závodě světového šampionátu vychutnal potřetí v kariéře. | Foto: Gold & Goose Photography

Sepang - I když je Jakub Kornfeil mistrem v prodírání se závodním polem třídy Moto3, bylo jeho druhé místo v cíli Velké ceny Malajsie velkým překvapením. Už proto, že se nejelo na jeho oblíbené vodě.

Proto byl i sám jezdec z výsledku ze Sepangu nadšený: "Je to fantastický pocit. Druhé místo na suchu, to pro mě nejcennější výsledek kariéry." 

Po průměrné kvalifikaci, která se konala v sobotu za deště, vyrazil do Grand Prix až z páté řady startovního roštu. Z patnácté pozice se během jediného kola dostal na osmou příčku a celkem komfortně budoval postavení v první skupině bojující o vedení.

"Dnes to byl hrozně uklouzaný závod a udržet se na motorce bylo opravdu hodně složité. Po dobrém startu jsem se rychle dostal dopředu," uvedl rodák z Kyjova po závodě.

Vedoucí skupina prošla ve třetím kole zásadním otřesem. Lídr závodu Joan Mir upadl spolu Bradem Binderem a Lorenzem Dalla Portou a do vedení se náhle dostal Francesco Bagnaia následovaný Kornfeilem.

"Když na čele upadli ti tři, snažil jsem se hlavně neblbnout a neupadnout. I tak jsem zajížděl docela rychlá kola a udržel si druhé místo," popsal 23letý závodník svoji malajskou strategii.

Jakub Kornfeil si oslavy druhého místa užil:

Zatímco Ital v čele postupně navyšoval svůj náskok, Čech závodící v barvách domácího týmu Drie M7 SIC si musel druhé místo vybojovat. Mladý Nizozemec Bo Bendsneyder se držel v závěsu a pět kol před koncem na něj dokonce zaútočil. Na to ale Kornfeilem ihned reagoval a o druhé místo bojoval jako lev.

V nájezdu do čtrnáctého z osmnácti vypsaných kol došlo k dalším pádu, po kterém na dráze zůstala ležet španělská jezdkyně Maria Herreraová. To přimělo pořadatele přerušit závod a bylo rozhodnuto - Jakub Kornfeil si připsal své třetí umístění na stupních vítězů. A domů se vrací jako osmý muž pořadí mistrovství světa se ziskem 103 bodů.

Jakub Kornfeil na stupních vítězů v MS třídy Moto3

VC Británie 2015: druhé místo

VC Valencie 2015: třetí místo

VC Malajsie 2016: druhé místo

"Je to domácí Velká cena mého týmu, kterému chci moc poděkovat. Zároveň jsem moc rád, že se tak můžu odvděčit lidem z SIC a M7 za úžasné přivítání a milý přístup během těch několika dnů tady v Malajsii. Konečně se podařilo dosáhnout na více jak sto bodů. Tolik jsem za celou dobu v MS ještě nikdy neměl,“ dodal jezdec, kterého v posledním podniku sezony ve Valencii čeká derniéra v současných barvách, protože příští rok pojede ve třídě Moto3 v barvách továrního týmu Peugeot.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Další zprávy