Hlavně neblbnout. Tak Kornfeil vybojoval v Malajsii nejcennější výsledek kariéry

Radek Vičík Radek Vičík
31. 10. 2016 6:04
Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil se v nedělní Grand Prix Malajsie potřetí v kariéře postavil na stupně vítězů v závodě mistrovství světa. Podruhé, po loňském Silverstonu, to byla druhá příčka. "Dnes to byl hrozně uklouzaný závod. Druhé místo na suchu, to pro mě nejcennější výsledek kariéry," řekl jezdec stáje Drive M7 SIC Racing Team.
Jakub Korneil si v Sepangu chuť stupňů vítězů v závodě světového šampionátu vychutnal potřetí v kariéře.
Jakub Korneil si v Sepangu chuť stupňů vítězů v závodě světového šampionátu vychutnal potřetí v kariéře. | Foto: Gold & Goose Photography

Sepang - I když je Jakub Kornfeil mistrem v prodírání se závodním polem třídy Moto3, bylo jeho druhé místo v cíli Velké ceny Malajsie velkým překvapením. Už proto, že se nejelo na jeho oblíbené vodě.

Proto byl i sám jezdec z výsledku ze Sepangu nadšený: "Je to fantastický pocit. Druhé místo na suchu, to pro mě nejcennější výsledek kariéry." 

Po průměrné kvalifikaci, která se konala v sobotu za deště, vyrazil do Grand Prix až z páté řady startovního roštu. Z patnácté pozice se během jediného kola dostal na osmou příčku a celkem komfortně budoval postavení v první skupině bojující o vedení.

"Dnes to byl hrozně uklouzaný závod a udržet se na motorce bylo opravdu hodně složité. Po dobrém startu jsem se rychle dostal dopředu," uvedl rodák z Kyjova po závodě.

Vedoucí skupina prošla ve třetím kole zásadním otřesem. Lídr závodu Joan Mir upadl spolu Bradem Binderem a Lorenzem Dalla Portou a do vedení se náhle dostal Francesco Bagnaia následovaný Kornfeilem.

"Když na čele upadli ti tři, snažil jsem se hlavně neblbnout a neupadnout. I tak jsem zajížděl docela rychlá kola a udržel si druhé místo," popsal 23letý závodník svoji malajskou strategii.

Jakub Kornfeil si oslavy druhého místa užil:

Zatímco Ital v čele postupně navyšoval svůj náskok, Čech závodící v barvách domácího týmu Drie M7 SIC si musel druhé místo vybojovat. Mladý Nizozemec Bo Bendsneyder se držel v závěsu a pět kol před koncem na něj dokonce zaútočil. Na to ale Kornfeilem ihned reagoval a o druhé místo bojoval jako lev.

V nájezdu do čtrnáctého z osmnácti vypsaných kol došlo k dalším pádu, po kterém na dráze zůstala ležet španělská jezdkyně Maria Herreraová. To přimělo pořadatele přerušit závod a bylo rozhodnuto - Jakub Kornfeil si připsal své třetí umístění na stupních vítězů. A domů se vrací jako osmý muž pořadí mistrovství světa se ziskem 103 bodů.

Jakub Kornfeil na stupních vítězů v MS třídy Moto3

VC Británie 2015: druhé místo

VC Valencie 2015: třetí místo

VC Malajsie 2016: druhé místo

"Je to domácí Velká cena mého týmu, kterému chci moc poděkovat. Zároveň jsem moc rád, že se tak můžu odvděčit lidem z SIC a M7 za úžasné přivítání a milý přístup během těch několika dnů tady v Malajsii. Konečně se podařilo dosáhnout na více jak sto bodů. Tolik jsem za celou dobu v MS ještě nikdy neměl,“ dodal jezdec, kterého v posledním podniku sezony ve Valencii čeká derniéra v současných barvách, protože příští rok pojede ve třídě Moto3 v barvách továrního týmu Peugeot.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy