14. 7. 2018 13:36
Pole position ve třídě Moto3 získal Španěl Jorge Martín.
Moto3 2018: Jakub Kornfeil, KTM
Moto3 2018: Jakub Kornfeil, KTM | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr - Rony Lekl

Hohenstein-Ernstthal - Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Německa silničních motocyklů 21. čas a na startu nedělního závodu třídy Moto3 bude v sedmé řadě. Karel Abraham byl v královské MotoGP ještě o dvě příčky horší a odstartuje z osmé řady.

Kornfeil dnes na Sachsenringu zaostal o 894 tisícin sekundy za Španělem Jorgem Martínem, jenž si v letošní deváté Grand Prix připsal šestou pole position. Nejrychlejší kvalifikační trio se vešlo do necelých sedmi setin sekundy - druhý Marcos Ramírez na svého krajana ztratil 60 tisícin, Ital Enea Bastianini pouze o pět tisícin víc.

Jednadvacáté místo nicméně nemusí být pro Kornfeila z hlediska nadějí pro závod neřešitelný problém. Před dvěma týdny v Assenu český jezdec startoval ještě o řadu dál a zajel si sezonní maximum páté místo.

V MotoGP potvrdil svou letitou dominanci na Sachsenringu mistr světa Marc Márquez. Španělský jezdec vyhrál na tomto okruhu kvalifikaci už podeváté za sebou a v neděli bude útočit stejně tak na deváté vítězství v řadě v závodě.

Kvalifikace nejsilnější třídy byla ještě vyrovnanější než u Moto3. Druhého Daniela Petrucciho z Itálie porazil Márquez jen o 25 tisícin, třetí Jorge Lorenzo ztratil 57 tisícin.

Abraham nepostoupil do druhé části kvalifikace a byl klasifikován na předposledním 23. místě.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:26,434, 2. Ramírez (Šp./KTM) -0,060, 3. Bastianini (It./Honda) -0,065, …21. Kornfeil (ČR/KTM) -0,894.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:20,270, 2. Petrucci (It./Ducati) -0,025, 3. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,057, …23. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.