Česká vlajka v MS superbiků zůstane, po odchodu Abrahama čeká premiéra Ježka

Radek Vičík Radek Vičík
11. 11. 2016 10:58
Český motocyklový závodník Ondřej Ježek bude v příští sezoně závodit ve světovém šampionátu superbiků, který po jediné sezoně opustí Karel Abraham. Ježek usedna na Kawasaki stáje Grillini Racing, kde bude parťákem Itala Ayrtona Badoviniho. Po ročním působení v MS supersportů se vrátí na svůj oblíbený stroj o objemu 600 ccm. "Jsem opravdu šťastný, že se mi po dvaceti letech strávených závody motocyklů podařilo konečně postoupit do třídy superbike Po mnoha letech ve třídě Superstock 1000, kde jsem dosáhl svých nejlepších výsledků kariéry, jsem volal po změně, ale dlouhodobým cílem byl stále postup do MS superbike," uvedl spokojený jezdec.
Motocyklový závodník Ondřej Ježek
Motocyklový závodník Ondřej Ježek | Foto: Erinac
 

Právě se děje

před 8 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy