Tragédie ve Španělsku. Teprve čtrnáctiletý motocyklový závodník nepřežil havárii

rav rav
25. 7. 2021 18:13
Teprve čtrnáctiletý Španělský jezdec Hugo Millán nepřežil havárii v nedělním závodě seriálu European Talent Cup na domácím okruhu Motorland Aragón.
Hugo Millán
Hugo Millán | Foto: Hugo Millán Fan Club via Instagram

K tragédii došlo v páté zatáčce po hromadné kolizi několika jezdců. Millán se po pádu zvedl a snažil pokračovat v závodě, když v tom do něj v plné rychlosti narazil jeden ze soupeřů jedoucích za ním.

I když záchranáři dorazili na místo havárie okamžitě a jezdec dostal ve  zdravotním středisku v areálu okruhu veškerou dostupnou péči, následkům zranění podlehl.

Millán přitom v seriálu určeném pro talentované jezdce zažíval svoji nejlepší sezonu. Vyhrál dvě kvalifikace a čtyřikrát se postavil na stupně vítězů. Po šesti odjetých podnicích mu mu patřila druhá pozice.

Se svým mladým krajanem se na sociálních sítích rozloučil i osminásobný mistr světa Marc Marquez.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy