Hanika při návratu do Moto3 odstartuje z 13. místa, Kornfeil bude až v osmé řadě

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 12. 11. 2016 16:19
Světový šampionát silničních motocyklů vrcholí závěrečnou Velkou cenu sezony. Ve španělské Valencii dnes jezdci všech tříd bojovali o místa na startu nedělní Grand Prix.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Images

Valencie - Karel Hanika, startující na divokou kartu, obsadil 13. místo v dnešní kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Valencie silničních motocyklů. Jakub Kornfeil zajel až 24. nejrychlejší čas.

Pro pole position si dojel 17letý Španěl Aaron Canet s Hondou. Hanika dostal druhou divokou kartu od chvíle, kdy během letošní sezony přišel o místo v týmu Platinum Bay Real Estate. Stroj Mahindra vyměnil za KTM.

Kornfeil na Hondě byl v minulém závodě v Malajsii na druhém místě a bojuje o udržení v první desítce konečného hodnocení MS.

"Dvakrát jsem se pokoušel zavěsit za rychlé jezdce, ale na trati to bylo trošku chaotické. Najít tam nějaký prostor nebylo snadné. Zkrátka, bez slipstreamu ani ránu. Za to místo, které mám, patří velká omluva mému týmu, protože víme, že jsme měli na to, aby to vypadalo úplně jinak. Na druhou stranu ale vidíme ty minimální rozestupy. Motorku máme nastavenou dobře, takže na závod jsme připraveni," uvedl Kornfeil  v tisové zprávě stáje Drive M7 SIC Racing Team.

V elitní třídě MotoGP si pro poslední pole position sezony dojel domácí Jorge Lorenzo na Yamaze. V první řadě ho doplní už jistý mistr světa Marc Marquez na Hondě a Valentino Rossi s druhou tovární Yamahou.

V Moto2 byl ze všech nejrychlejší Johann Zarco z Francie, kterého už nikdo nemůže připravit o druhý titul šampiona v řadě.

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Canet (Šp./Honda) 1:39,261, 2. B. Binder (JAR/KTM) -0,018, 3. Ono (Jap./Honda) -0,122, ...13. Hanika (ČR/KTM) -0,399, 24. Kornfeil (ČR/Honda) -0,736.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:34,879, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,006, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,054.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:29,401, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,340, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,727.