Hanika pojede na divokou kartu závěrečnou Velkou cenu ve Valencii

ČTK ČTK
26. 10. 2016 21:40
Český motocyklový jezdec Karel Hanika pojede závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů. Od pořadatelů Velké ceny Španělska ve Valencii dostal Hanika divokou kartu.
VC České republiky 216, Moto3: Karel Hanika, KTM
VC České republiky 216, Moto3: Karel Hanika, KTM | Foto: ČTK

Valencie - Český jezdec Karel Hanika se představí v závěrečném závodu mistrovství světa silničních motocyklů ve Valencii. Dvacetiletý závodník, který letos v průběhu své třetí sezony v seriálu Moto3 skončil, dostal od španělských organizátorů divokou kartu. Hanika to oznámil na svém facebookovém profilu.

"Od Dorny (promotér MS) je to velké uznání. Je skvělé, když německý tým s českým jezdcem dostane divokou kartu ve Španělsku, kde je tolik domácích jezdců a týmů. Je znát, že naše výkony jsou vidět," uvedl tým Freudenberg, v jehož barvách Hanika přešel do juniorského světového šampionátu. Závod ve Valencii zakončí sezonu 13. listopadu.

Někdejší vítěz seriálu nováčků Rookies Cup v červnu předčasně skončil kvůli špatným výsledkům v týmu Platinum Bay Real Estate poté, co v sedmi závodech nebodoval. Na divokou kartu pak jel domácí Grand Prix v Brně, kde obsadil 16. místo a body mu těsně unikly. V minulých dvou sezonách bylo Hanikovým maximem sedmé místo.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy