Hanika pojede na divokou kartu závěrečnou Velkou cenu ve Valencii

ČTK ČTK
26. 10. 2016 21:40
Český motocyklový jezdec Karel Hanika pojede závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů. Od pořadatelů Velké ceny Španělska ve Valencii dostal Hanika divokou kartu.
VC České republiky 216, Moto3: Karel Hanika, KTM
VC České republiky 216, Moto3: Karel Hanika, KTM | Foto: ČTK

Valencie - Český jezdec Karel Hanika se představí v závěrečném závodu mistrovství světa silničních motocyklů ve Valencii. Dvacetiletý závodník, který letos v průběhu své třetí sezony v seriálu Moto3 skončil, dostal od španělských organizátorů divokou kartu. Hanika to oznámil na svém facebookovém profilu.

"Od Dorny (promotér MS) je to velké uznání. Je skvělé, když německý tým s českým jezdcem dostane divokou kartu ve Španělsku, kde je tolik domácích jezdců a týmů. Je znát, že naše výkony jsou vidět," uvedl tým Freudenberg, v jehož barvách Hanika přešel do juniorského světového šampionátu. Závod ve Valencii zakončí sezonu 13. listopadu.

Někdejší vítěz seriálu nováčků Rookies Cup v červnu předčasně skončil kvůli špatným výsledkům v týmu Platinum Bay Real Estate poté, co v sedmi závodech nebodoval. Na divokou kartu pak jel domácí Grand Prix v Brně, kde obsadil 16. místo a body mu těsně unikly. V minulých dvou sezonách bylo Hanikovým maximem sedmé místo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy