Jedenáct důvodů, proč o víkendu vyrazit do Brna na motorky

Radek Vičík Radek Vičík
2. 8. 2019 13:52
Víkendová Velká cena České republiky silničních motocyklů nabízí na brněnském Masarykově okruhu řadu lákadel. Podívejte se na jejich přehled.
Grid girls v závodě MotoGP v Brně 2018.
Grid girls v závodě MotoGP v Brně 2018. | Foto: ČTK

K rychlým motorkám patří i krásné dívky. Moravské krásky z Brna a okolí s deštníky nad závodníky jsou podle svědectví řady jezdců vítaným zpestřením (nejen) startovního roštu. Na rozdíl třeba od formule 1 jsou totiž grid girls v MS silničních motocyklů povolené. Ba dokonce vítané.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy