Jedenáct důvodů, proč o víkendu vyrazit do Brna na motorky

Radek Vičík Radek Vičík
2. 8. 2019 13:52
Víkendová Velká cena České republiky silničních motocyklů nabízí na brněnském Masarykově okruhu řadu lákadel. Podívejte se na jejich přehled.
MotoGP 2019: Karel Abraham, Ducati
MotoGP 2019: Karel Abraham, Ducati | Foto: Reale Avintia Racing

Karel Abraham už patří mezi "stálý inventář" kategorie MotoGP. Letos mezi elitou absolvuje svoji už osmou sezonu. Brněnská Grand Prix bude jeho dvanáctá. Doma se mu ale moc nedaří, jen jednou dojel v první desítce. V nabitém poli MotoGP bude podle brněnského rodáka úspěchem vůbec bodovat. "Za ty roky poznávám, jak je stále těžší a těžší se propracovat do kýženého patnáctého místa a výš. Ale do Brna na domácí závody se moc těším, je to pro mě nejnáročnější období za celý rok," řekl devětadvacetiletý závodník na středeční tiskové konferenci.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy