Jedenáct důvodů, proč o víkendu vyrazit do Brna na motorky

Radek Vičík Radek Vičík
2. 8. 2019 13:52
Víkendová Velká cena České republiky silničních motocyklů nabízí na brněnském Masarykově okruhu řadu lákadel. Podívejte se na jejich přehled.
Masarykův okruh z vesmíru při závodě MotoGP v Brně 2018.
Masarykův okruh z vesmíru při závodě MotoGP v Brně 2018. | Foto: ČTK

Už po třiatřicáté se na Masarykově okruhu v Brně koná podnik světového šampionátu silničních motocyklů. V součtu s původním přírodním okruhem to bude jubilejní Grand Prix číslo 50.

Nástupce dlouholeté tradice nedaleké trati vytyčené na běžných silnicích hostil první Grand Prix v roce 1987, od té doby se na nejvyšší stupně ve všech třídách postavilo celkem 59 jezdců. Také letos jsou na programu závody tří kategorií: Moto3, Moto2 a elitní třídy MotoGP. Ty se budou odehrávat v bouřlivé atmosféře zaplněných tribun.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Slovenský nejvyšší soud zpřísnil trest vrahovi Kuciaka o dva roky

Slovenský nejvyšší soud zpřísnil trest vrahovi novináře Jána Kuciaka. Vyměřil mu 25 let vězení, tedy o dva roky více než soud první instance.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Na hladině Bečvy se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

před 18 minutami

Policie navrhla obžalovat 16 lidí a 5 firem v kauze Via Chem

Královéhradecká krajská policie navrhla obžalovat 16 lidí a pět firem v kauze kolem společnosti Via Chem Group a manipulací insolvenčních řízeních se škodou přes 161 milionů korun. Spis po téměř pětiletém vyšetřování policie s návrhem na podání obžaloby poslala na Vrchní státní zastupitelství v Praze. 

Podle dřívějších informací jsou mezi obviněnými podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala či bývalá českobudějovická soudkyně Marie Červinková. Hala i Sisák obvinění dříve odmítli a označili jej za nesmyslné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy