Gajser pokračuje ve sbírání motokrosových titulů. Vybojoval už pátý

14. 8. 2022 17:36
Slovinský motokrosař Tim Gajser se stal počtvrté mistrem světa v královské třídě MXGP a celkově získal pátý titul v kariéře.
Tim Gajser slaví titul mistra světa MXGP 2022
Tim Gajser slaví titul mistra světa MXGP 2022 | Foto: Honda Racing Corporation

Šampionát rozhodl dva závody před koncem. Po Velké ceně Finska má v průběžné klasifikaci náskok 104 bodů před Švýcarem Jeremym Seewerem, ve zbývajících dvou závodech ve Francii a v Turecku jich bude k mání už jen 100.

Pětadvacetiletý Gajser ovládl MXGP potřetí za poslední čtyři roky, vloni skončil při triumfu Nizozemce Jeffreyho Herlingse až třetí. V nejvyšší kubatuře získal titul i v roce 2016, o rok dříve se stal mistrem světa MX2.

V nižší třídě zdaleka rozhodnuto není. Belgičan Jago Geerts vede jen s pětibodovým náskokem před Francouzem Tomem Viallem, který finskou Velkou cenu vyhrál. Český jezdec Jakub Terešák byl v Hyvinkää dvakrát šestnáctý a ziskem deseti bodů se posunul na 20. místo celkového pořadí před absentujícího Petra Poláka.

Průběžné pořadí MS MXGP (po 16 z 18 závodů): 1. Gajser (Slovin./Honda) 674, 2. Seewer (Švýc./Yamaha) 570, 3. Coldenhoff (Niz./Yamaha) 525.

Průběžné pořadí MS MX2 (po 16 z 18 závodů): 1. Geerts (Belg./Yamaha) 676, 2. Vialle (Fr./KTM) 661, 3. Längenfelder (Něm./GasGas) 535, …20. Terešák (ČR/KTM) 90, 21. Polák (ČR/Honda) 84.