Hlavou dolů a motorkou bokem. Tak Filip Podmol na Kavčáku piluje skoky na Gladiátory

Hlavou dolů a motorkou bokem. Tak Filip Podmol na Kavčáku piluje skoky na Gladiátory
Při neúčasti zraněného bratr Libora, který bude v sobotu v O2 areně působit jako spíkr, je Filip Podmol největší českou nadějí.
23letý závodník tak usilovně piluje své skoky. Snímky v této galerii jsou z tréninku v areálu Kavčák u Benešova, kde byl redaktor deníku Aktuálně.cz exkluzivním hostem.
Protože závody přinášejí velký tlak a emoce, má Filip Podmol na kapotě své Yamahy "playlist" skoků, aby na žádný nezapomněl.
Pro české fanoušky má Filip Podmol v záloze speciální trik, který podle něj v chystaném provedení ještě nikdo nikdy nepředvedl.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
28. 10. 2019 18:06
Podívejte se, jak freestyle motokrosař Filip Podmol trénuje na sobotní show FMX Gladiator Games.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy