Marný boj s covidem. Zemřel Gresini, majitel týmu MotoGP a dvojnásobný šampion

rav rav
23. 2. 2021 11:28
Ve věku 60 let zemřel Fausto Gresini. Majitel úspěšného týmu Gresini Racing, který má letos jezdce ve všech kategoriích mistrovství světa silničních motocyklů, v úterý definitivně prohrál dva měsíce trvající boj s covidem-19.
Fausto Gresini
Fausto Gresini | Foto: Gresini Racing

Zprávy o Italově smrti se po sociálních sítích rozšířily už v pondělí večer, ale zástupci Gresini Racing je záhy popřeli. O pár hodin později však už přišla potvrzená informace o skonu dvojnásobného mistra světa třídy do 125 ccm.

"Je to zpráva, kterou bychom nikdy nechtěli vydat, ale bohužel jsme k tomu nuceni. Jen pár dní po dosažení šedesátky, po téměř dvouměsíčním souboji s koronavirem, bohužel Fausto Gresini zemřel," uvedl tým v krátké tiskové zprávě vydané v úterý před polednem.

"Celý tým Gresini Racing teď stojí za Faustovou rodinou: manželkou Nadiou a dětmi Lorenzem, Lucou, Alicí a Agnese… Podobně jako všichni, kteří měli během těch let příležitost ho poznat a zamilovali si ho," stojí také v informaci italské stáje.

Gresini ovládl světové stopětadvacítky v letech 1985 a 1987 v sedle motocyklu italské značky Garelli. Deset let po ukončení závodnické kariéry založil vlastní stáj. Začínala nejprve v kubatuře do 500 ccm, pak se přesunula do dvěstěpadesátek. V roce 2001 se v jejích barvách stal Japonec Daidžiro Kató mistrem světa.

Následujíc rok se Gresini vrátil do kategorie MotoGP, jež se stala nástupcem třídy do 500 ccm. Od první sezony také působí v Moto2, v sezoně 2010 získal jezdec italského týmu Toni Elias titul premiérový mistra světa.

Od roku 2012 rozšířil Gresini své portfolio o tým Moto3, předloni vstoupil také do Světového poháru elektrických motorek MotoE.

V MotoGP byla se jménem Gresini Racing dlouhé roky spojená značka Honda. Od sezony 2015 je ale tým z Faenzy fakticky tovární stájí italské značky Ducati. Nejlepší výsledky v MotoGP jsou druhá místa Seteho Gibernaua z roku 2004 a Marca Melandriho o rok později.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy