Exmistr světa MotoGP Hayden je po nehodě na kole v nemocnici

17. 5. 2017 17:21
Exmistr světa v královské motocyklové třídě MotoGP Nicky Hayden měl nehodu při cyklistickém tréninku a po srážce s automobilem je s vážným zraněním v nemocnici. Pětatřicetiletého Američana, jenž v současnosti závodí v mistrovství světa superbiků, srazil vůz nedaleko Rimini v Itálii.Hayden po nárazu do čelního skla a následně na asfalt utrpěl podle místních médií těžká zranění hlavy a hrudníku. Na místě nehody jej záchranáři stabilizovali a posléze převezli do nemocnice v Rimini. Hayden má za sebou třináct sezon v nejsilnější silniční třídě MotoGP a v roce 2006 ji ovládl. Vloni přestoupil do seriálu superbiků, vyhrál jeden závod a ve světovém šampionátu skončil celkově pátý.
Nicky Hayden.
Nicky Hayden. | Foto: Drive M7 Aspar

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.