Divokou kartu na plochodrážní GP v Praze získal opět Milík

ČTK ČTK
21. 5. 2019 10:35
Držitelem divoké karty pro start v plochodrážní Grand Prix České republiky se stal opět Václav Milík. Nejlepší domácí jezdec posledních let dostal důvěru pořadatelů již pošesté za sebou a bude se snažit navázat na senzační třetí místo z roku 2017. Loni byl na stadionu Markéta jedenáctý.
Václav Milík
Václav Milík | Foto: Jiří Šimeček

"Minulý týden jsme si na základě všech zatím odjetých závodů sedli se zástupci výkonného výboru a rozhodli jsme se, že požádáme o udělení divoké karty pro Václava Milíka," řekl ředitel závodu Pavel Ondrašík na dnešní tiskové konferenci v Praze.

"Na tomto jménu se asi shodne laická i odborná veřejnost. V Česku lepšího jezdce nemáme. Sice se mu někteří snaží šlapat na paty, ale dlouhodobě je jednoznačně nejlepší," uvedl Ondrašík a poukázal na výborný Milíkův výkon na začátku května v Landshutu v semifinále Ploché dráhy národů, bývalého mistrovství světa družstev.

Pětadvacetiletý Milík je zatím jediným Čechem, který se dostal v Praze při závodu MS do finále. Pořadatelé ve spolupráci se Svazem ploché dráhy Autoklubu ČR rozhodli i o tom, že náhradníky budou Zdeněk Holub a Ondřej Smetana.

Grand Prix České republiky, třetí díl mistrovství světa, se v Praze uskuteční 15. června.

 

Právě se děje

Další zprávy