Další odklad. Hvězdy MotoGP odstartují kvůli koronaviru sezonu až začátkem května

ČTK rav ČTK, rav
11. 3. 2020 17:12
Kvůli koronaviru byla odložena Velká cena Argentiny silničních motocyklů, v níž se měli 17. až 19. dubna letos poprvé představit jezdci elitní MotoGP. Je to už čtvrtý závod z úvodu sezony elitní kategorie, který byl zrušen nebo odložen.
Záývody MS silničních motocyklů v Argentině se konají na okruhu Autódromo Termas de Río Hondo.
Záývody MS silničních motocyklů v Argentině se konají na okruhu Autódromo Termas de Río Hondo. | Foto: ČTK

Argentinská Grand Prix byla přeložena na 20. až 22. listopadu, měla by být předposledním závodem sezony.

Změna termínu znamená, že se start letošní sezony královské třídy aktuálně posunul z 8. března o celé dva měsíce na první květnový víkend. To by se měla jet Velká cena Španělska v Jerezu.

Závod v Kataru, v němž se měli Marc Marquez a spol. letos představit poprvé, byl bez náhrady zrušen. V Losailu závodili jen jezdci nižších kategorií Moto2 a Moto3, kteří zde předtím testovali. Piloti a členové týmů MotoGP, z nichž řada je z koronavirem těžce postižené Itálie, by po příletu do Kataru museli do dvoutýdenní karantény.

Pak byly na druhou polovinu sezony postupně odloženy i další plánované závody v Thajsku a USA. Vedení světového šampionátu superbiků zase ve středu odložilo podniky ve Francii a ve Španělsku a už dříve úplně zrušilo závody v Kataru.

Koronavirus se tento týdne dotkl i seriálu elektrické formule E, který přišel o podnik v Indonésii.  Původně červnový závod je po čínském San-ja a Římu už třetí odloženou Velkou cenu sezony 2019-20.

 

Právě se děje

Další zprávy