Nejtěžší to bude nad ránem. Motocyklista Ježek přesedlal na vytrvalostní závody

Radek Vičík Radek Vičík
15. 9. 2018 7:50
Ondřej Ježek letos absolvoval osm podniků MS superbiků. Po osmihodinovce v Japonsku ho teď čeká závod na 24 hodin v Le Castellet. Slavný závod Bol D´Or pojede v týmu i s krajanem Karlem Hanikou.
Ondřej Ježek.
Ondřej Ježek. | Foto: Petr Doubek

Le Castellet - Českého motocyklistu Ondřeje Ježka čeká po turbulentní superbikové sezoně další výzva, jmenuje se čtyřiadvacetihodinovky Bol D´Or. Ve francouzském Le Castellet tak s předstihem začne nová sezona 2018-19 světového šampionátu ve vytrvalostních závodech.

29letý jezdec se po nečekaném konci v MS superbiků letos v endurance už představil. Bylo to  v osmihodinovém podniku v japonské Suzuce, ale teď ho čeká asi největší výzva  dosavadní kariéry. Popere se s ní v sedle BMW v barvách týmu Mercury Racing, parťáky mu bodu krajan Karel Hanika a David Perret z Francie.

"V Japonsku jsem poprvé absolvoval vytrvalostní závod. Teď mám před sebou svou první 24hodinovku. Moc se těším, i když je mi jasné, že to bude dost náročné. Teoreticky bychom měli každý ujet 9 stintů po 50 až 55 minutách. Pro dobrý výsledek je třeba v každé části jet na maximum. Předpokládám, že nejpernější chvilky přijdou nad ránem," přemítá brněnský jezdec.

O výsledcích závodu podle něj rozhodne připravenost jezdců, stejně jako týmová strategie zvolená pro bleskové zastávky v boxech, tankování nebo výměnu pneumatik.  

Na závod se připravoval sám i spolu s Hanikou, který po Ježkovi na jeden závod převzal místo v týmu MS superbiků Guandalini Racing, než pozici obsadil Jakub Smrž.

"Připravoval jsem se na motorce, na kole, na jetsurfu. Jednou jsme se v rámci společného tréninku projeli s Karlem Hanikou. Myslím, že jsem připraven dobře, teď už se budu snažit před závodem jen pořádně vyspat," popsal Ježek předstartovní přípravu.

Česko-francouszká posádka bude na 15. místě startovního roštu. Tam ji vyslal Hanikův kvalifikační čas 1:56,225, jímž od pole position zaostal o 2,2 vteřiny.

 

Právě se děje

Další zprávy