Abraham v tréninku MotoGP v Austinu upadl a na nejlepší zdaleka nestačil

ČTK ČTK
21. 4. 2017 22:13
Český motocyklový závodník Karel Abraham upadl v tréninku na Velkou cenu Ameriky.
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: teamaspar.com

Austin - Karel Abraham v úvodním dnu tréninků na nedělní Velkou cenu Ameriky na vydařené vystoupení z předchozí Grand Prix Argentiny nenavázal. V závěru druhého tréninku MotoGP měl v Austinu ošklivý pád, dokázal po něm ale sám odejít z tratě. Ve výsledkové listině mu patří 21. místo s odstupem 2,648 sekundy za nejrychlejším Marcem Márquezem ze Španělska.

Abraham, jenž se do královské silniční kubatury letos vrátil po roční zkušenosti v superbicích, patřil před dvěma týdny v Argentině v trénincích i v kvalifikaci k nejrychlejším a do závodu odstartoval ze životního druhého místa. V Austinu se může pokusit výkon z Jižní Ameriky, kde nakonec dojel desátý, napodobit v sobotním programu.

Druhý český zástupce v mistrovství světa silničních motocyklů Jakub Kornfeil obsadil v kategorii Moto3 v součtu časů obou úvodních tréninků 27. místo.

Trénink na Velkou cenu Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Canet 2:16,750, 2. Mir (oba Šp./Honda) -0,736, 3. Fenati (It./Honda) -0,882, …27. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,634.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:04,061, 2. Zarco (Fr./Yamaha) -0,286, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,390, …21. Abraham (ČR/Ducati) -2,648.

Moto2: 1. A. Márquez (Šp./Kalex) 2:10,601, 2. Morbidelli (It./Kalex) -0,300, 3. Schrotter (Něm./Suter) -0,305.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

Další zprávy