Hanika odstartuje z třetí řady, Lorenzo pokořil rekord trati

Aktualizováno 15. 8. 2015 15:58
Výsledky kvalifikace na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně.
Karel Hanika na své KTM.
Karel Hanika na své KTM. | Foto: KTM Media

Brno - Karel Hanika na KTM obsadil sedmé místo v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně. Druhý stálý český jezdec v této třídě. Jakub Kornfeil (KTM), byl dvacátý.Karel Abraham v elitní třídě MotoGP obsadil poslední 25. pozici.

Hanika se tak na start zítřejšího závodu Moto3 postaví do třetí řady, Kornfeilovi patří místo až v sedmé. Abraham, jenže se opět nekvalifikoval do druhé části boje o pole position, bude stát osamocený v poslední deváté řadě startovního roštu MotoGP.

Pole position si v hektickém závěru vybojoval Ital Niccolo Antonelli na Hondě, který o pouhé dvě tisíciny vteřiny překonal lídra seriálu Dannyho Kenta na stroji téže značky. Hanika na vítěze ztratil 449 tisícin vteřiny, Kornfeil byl ještě o šest desetin pomalejší.

V královské třídě se do první řady postaví všichni tři nejlepší muži aktuálního pořadí. Vítězného Jorgeho Loerenze na Yamaze následovali v pořadí nejlepších časů obhájce titulu Marc Marquez s Hondou a lídr šampionátu Valentino Rossi v sedle další tovární Yamahy..

Lorenzo jako první motocyklista pokořil magickou hranici 1:55 a časem 1:54,989 minuty zajel nový rekord Masarykova okruhu.

"Jsem pyšný, že se mi to podařilo. Je to jedno z nejlepších kol, které jsem kdy zajel," řekl spokojený Španěl. Na prolomení toho času čekal Masarykův okruh 13 let, hranici dvou minut překonal v roce 2002 v kvalifikaci Max Biaggi.

To Abraham příliš nejásal. "Teď se fakt necítím dobře, ale stejně mě mrzí, že jsem nezopakoval v kvalifikaci čas z rána," postěžoval si po neúspěšné kvalifikaci brněnský závodník.

Pouze v Moto2 se z pole position radoval lídr seriálu Johann Zarco porazil o čtvrt vteřiny obhájce titulu Esteve Rabata.Také Francouz se stal držitelem rekordu brněnské trati pro svoji třídu, v jeho případě má hodnotu 2:01,614 minuty.

Dnes jsou ještě na pořadu kvalifikace Moto2. Samotná Grand Prix České republiky se koná zítra a celý program od dopoledního warm-upu v 8:40 hodin můžete sledovat živě ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 2:07,667, 2. Kent (Brit./Honda) -0,002, 3. Navarro (Šp./Honda) -0,033, ...7. Hanika -0,449, 20. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,083.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 2:01,614, 2. Rabat -0,259, 3. Rins (oba Šp./Kalex) -0,287.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:54,989, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,074, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,364, ...25. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.