Motocyklový sport bude nově řídit Abrahamův ČSMS

ČTK ČTK
23. 2. 2012 15:30
Mezinárodní federace určila ČSMS jako hlavní autoritu
Karel Abraham starší (vpravo) v rozhovoru se svým synem
Karel Abraham starší (vpravo) v rozhovoru se svým synem | Foto: ČTK

Praha - Motocyklový sport v České republice bude nově řídit místo Autoklubu České republiky (AČR) Český svaz motocyklového sportu (ČSMS).

Mezinárodní motocyklová federace (FIM) dnes oficiálně potvrdila říjnové rozhodnutí ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše.

ČSMS se stane oficiálně členem FIM ale až v prosinci, kdy se uskuteční další valné shromáždění federace, které jako jediné může členství potvrdit.

Čtěte také:
Talent Popov nakonec motocyklové MS nepojede
Peška čeká druhá liga v motocyklech. Je to krok kupředu

"Prezident FIM mi zaslal dopis, ve kterém uznal ČSMS jako sportovní autoritu již pro pořádání závodů mistrovství světa v letošním roce," uvedl ministr Dobeš na dnešní tiskové konferenci v Praze.

"Zároveň představenstvo uznalo, že nový svaz podal přihlášku včas, kompletně, a doporučilo valnému shromáždění, aby jej v prosinci přijala jako jediného člena," doplnil.

Nově vzniklý ČSMS zastupuje Karel Abraham starší, který dnes uvedl, že svaz je připraven zajistit fungování všech českých motocyklových šampionátů v tomto roce.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy