Motocyklový šampion Hayden odejde do superbiků, zůstane věrný Hondě

Radek Vičík Radek Vičík
8. 10. 2015 10:49
Americký motocyklový závodník Nicky Hayden neopustí sedlo motocyklu Honda ani po odchodu z MotoGP. Tovární tým japonské značky v mistrovství světa superbiků dnes potvrdil, že 34letý jezdec usedne v příští sezoně na její motocykl. Hayden vybojoval Hondě titul šampiona MotoGP v roce 2006.
Nicky Hayden.
Nicky Hayden. | Foto: Reuters

Praha - Nicky Hayden, mistr světa MotoGP z roku 2006, opustí v příští sezoně po dvanácti letech elitní světový šampionát, aby bojoval o body v MS superbiků. Tovární tým Hondy v tomto seriálu dnes potvrdil Američanovo angažmá po boku talentovaného Nizozemce Michaeal van der Marka.

Oznámení superbikové Hondy o příchodu Haydena:

"Tak jo, mojí další zastávkou jsou superbiky s Hondou! Moc se těším. Zvlášť, když zůstanu spojený s Hondou. MS superbiků jsem pečlivě sledoval jako dítě, když v něm bojovali o titul američtí jezdci. Myslím si, že přišel správný čas a správný tým, abych ho sám vyzkoušel," uvedl populární "The Kentucky Kid" v tiskové zprávě japonské stáje.

Se značkou Honda jsou spjaty Haydenovy největší úspěchy. V roce 2006 po dramatickém souboji s Valentinem Rossim získal titul mistra světa MotoGP. O tři roky později odešel k Ducati, ale s italským motocyklem nevyhrál jediný závod, proto se předloni vrátil na Hondu. Nebyl to už ovšem tovární speciál, ale stroj třídy Open v týmu Jorge Martinéze.

O odchodu Haydena z MotoGP se spekulovalo už delší dobu, jen nebylo jisté, zda zůstane u Hondy, nebo zamíří ke konkurenční Aprilii.

 

Právě se děje

před 27 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy