Motocyklový šampion Hayden odejde do superbiků, zůstane věrný Hondě

Radek Vičík Radek Vičík
8. 10. 2015 10:49
Americký motocyklový závodník Nicky Hayden neopustí sedlo motocyklu Honda ani po odchodu z MotoGP. Tovární tým japonské značky v mistrovství světa superbiků dnes potvrdil, že 34letý jezdec usedne v příští sezoně na její motocykl. Hayden vybojoval Hondě titul šampiona MotoGP v roce 2006.
Nicky Hayden.
Nicky Hayden. | Foto: Reuters

Praha - Nicky Hayden, mistr světa MotoGP z roku 2006, opustí v příští sezoně po dvanácti letech elitní světový šampionát, aby bojoval o body v MS superbiků. Tovární tým Hondy v tomto seriálu dnes potvrdil Američanovo angažmá po boku talentovaného Nizozemce Michaeal van der Marka.

Oznámení superbikové Hondy o příchodu Haydena:

"Tak jo, mojí další zastávkou jsou superbiky s Hondou! Moc se těším. Zvlášť, když zůstanu spojený s Hondou. MS superbiků jsem pečlivě sledoval jako dítě, když v něm bojovali o titul američtí jezdci. Myslím si, že přišel správný čas a správný tým, abych ho sám vyzkoušel," uvedl populární "The Kentucky Kid" v tiskové zprávě japonské stáje.

Se značkou Honda jsou spjaty Haydenovy největší úspěchy. V roce 2006 po dramatickém souboji s Valentinem Rossim získal titul mistra světa MotoGP. O tři roky později odešel k Ducati, ale s italským motocyklem nevyhrál jediný závod, proto se předloni vrátil na Hondu. Nebyl to už ovšem tovární speciál, ale stroj třídy Open v týmu Jorge Martinéze.

O odchodu Haydena z MotoGP se spekulovalo už delší dobu, jen nebylo jisté, zda zůstane u Hondy, nebo zamíří ke konkurenční Aprilii.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy