Kornfeil dojel v Barceloně jedenáctý, Abraham má první body

3. 6. 2012 15:50
Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Katalánska ve třídě Moto3 na jedenáctém místě a díky druhému nejlepšímu výsledku v sezoně si připsal pět bodů.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Reuters

Barcelona - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Katalánska ve třídě Moto3 na jedenáctém místě a díky druhému nejlepšímu výsledku v sezoně si připsal pět bodů. V páté Grand Prix sezony získal první letošní body Karel Abraham, jenž obsadil v MotoGP 12. pozici.

Lorenzo zvýšil své vedení v seriálu

Závod královské kubatury vyhrál domácí Jorge Lorenzo na yamaze po souboji s krajanem Danim Pedrosou na hondě a zvýšil své vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. Třetí skončil Ital Andrea Doviziozo a odsunul na čtvrté místo mistra světa Caseyho Stonera. Australan, jenž startoval z pole position, tak poprvé po devatenácti závodech za sebou skončil mimo stupně vítězů.

Abraham, jenž z předchozích čtyř závodů třikrát nedojel a jednou obsadil nebodované 17. místo, dnes skončil dvanáctý o 56,229 sekundy za Lorenzem. Získal tak první letošní čtyři body.

Viňales vyhrál letos podruhé

V Moto3 vyhrál letos podruhé vyhrál další domácí jezdec Maverick Viňales, který navázal na triumf z úvodního podniku v Kataru. Šesté vítězství v kariéře získal suverénně, když porazil druhého Němce Sandra Corteseho o více než sedm sekund. Cortese se udržel v čele průběžného pořadí, Viňales na něj ztrácí už jen sedm bodů.

Kornfeil, který startoval z dvanácté pozice, ztratil na vítězného Španěla 16 sekund. V pátém závodu sezony bodoval potřetí, za svým letošním maximem z Portugalska zaostal jen o jednu příčku.

Iannone zvládl drama v Moto2

V dramatickém závodu třídy Moto2 triumfoval Ital Andrea Iannone o necelou setinu sekundy před Švýcarem Thomasem Lüthim. Třetí skončil domácí Marc Márquez, jenž se tři kola před cílem dostal do kolize s krajanem Polem Espargarem, pro něhož závod skončil pádem. Průběžné pořadí vede Lüthi.

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Viňales (Šp./FTR Honda) 41:50,965, 2. Cortese (Něm./KTM) -7,752, 3. Oliveira (Portug./Suter Honda) -7,853, 4. Rossi (Fr./FTR Honda) -8,007, 5. Masbou (Fr./Honda) -8,075, 6. A. Márquez (Šp./Suter Honda) -8,267, ...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -16,127.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Cortese 87 b., 2. Viňales 80, 3. Salom (Šp./Kalex) 55, 4. Fenati (It./FTR Honda) 52, 5. Rossi 45, 6. Rins (Šp./Suter Honda) 44, ...17. Kornfeil 12.

Moto2: 1. Iannone (It./Speed Up) 41:16,852, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,083, 3. M. Márquez (Šp./Suter) -1,137, 4. Rabat (Šp./Kalex) -12,516, 5. Corsi (It./FTR Honda) -14,226, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -15,072.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Lüthi 88, 2. M. Márquez 86, 3. P. Espargaró 71, 4. Iannone 71, 5. Redding (Brit./Kalex) 50, 6. Kallio (Fin./Kalex) 40.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:07,681, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -5,003, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -9,361, 4. Stoner (Austr./Honda) -9,544, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,506, 6. Bautista (Šp./Honda) -13,948, ...12. Abraham (ČR/Ducati) -56,229.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 18 závodů): 1. Lorenzo 115, 2. Stoner 95, 3. Pedrosa 85, 4. Dovizioso 60, 5. Crutchlow 56, 6. Rossi (It./Ducati) 51, ...17. Abraham 4.