Motocyklista Klymčiw je měsíc po nehodě doma z nemocnice

ČTK ČTK
8. 2. 2018 22:45
Ondřej Klymčiw, který havaroval na Rallye Dakar, se po měsíci v nemocnicích dostal domů. Klymčiw se na začátku ledna zranil po pádu ve třetí etapě a byl dlouho udržován v umělém spánku.
Ondřej Klymčiw na Rallye Dakar.
Ondřej Klymčiw na Rallye Dakar. | Foto: Klymčiw Racing

Praha - Motocyklista Ondřej Klymčiw je měsíc po vážném zranění z Rallye Dakar doma z nemocnice. Dvaatřicetiletý jezdec, který strávil tři týdny v nemocnici v Limě a 1. února byl převezen do pražské nemocnice Na Homolce, to oznámil na facebooku.

Klymčiw se zranil při pádu ve třetí etapě 40. ročníku Rallye Dakar. Před operací zlomených obratlů i po ní byl dlouho udržován v umělém spánku, plánovaný zákrok museli lékaři několikrát posunout. Operaci páteře nakonec Klymčiw podstoupil 13. ledna, o pár dní později musel absolvovat další zákrok kvůli tekutině v plicích.

Na konci ledna se jeho zdravotní stav zlepšil natolik, že mu lékaři dali svolení absolvovat dlouhou cestu z Peru. Ještě týden však musel strávit pod dohledem specialistů v pražské nemocnici.

Na Rallye Dakar startoval Klymčiw počtvrté. Loni byl v kategorii motocyklistů jedenáctý. Havárií pro něj soutěž skončila i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

 

Právě se děje

Další zprávy