Motocyklista De Angelis po pádu v Japonsku krvácí do mozku

ČTK ČTK
11. 10. 2015 13:51
Motocyklista Alex de Angelis, který na okruhu Motegi v Japonsku havaroval v tréninku, je nadále v kritickém stavu.
Alex de Angelis
Alex de Angelis | Foto: Bridgestone Motorsport

Motegi (Japonsko) - Motocyklový jezdec Alex de Angelis trpí po těžkém pádu v sobotním tréninku na Velkou cenu Japonska krvácením do mozku a jeho stav je i nadále kritický, ale stabilní. Jednatřicetiletý závodník ze San Marina dál zůstává na jednotce intenzivní péče a čeká ho další série vyšetření.

De Angelis si při havárii na okruhu Motegi vedle hlavy poranil také plíce a zlomil si tři žebra a pět obratlů, tři z nich vážně. "Momentálně nevykazuje žádné neurologické poškození, ale musíme se ujistit, že zlomy zůstanou stabilní a neohrozí míchu," uvedl v prohlášení doktor Michele Macchiagodena, kterému dělá starosti i zhmoždění plic. "Musíme ho pečlivě sledovat, aby nenastaly problémy s dýcháním nebo se neobjevila infekce," dodal.

Po havárii byl De Angelis na okruhu dlouho ošetřován, než ho helikoptéra převezla do nemocnice. Z pádu si prý kvůli zranění hlavy nic nepamatuje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy