Krásky na startu, nadupané supersporty, český triumf a rychlé ženy. To byl povedený víkend v Mostě

ADAC GT Masters je sice německý šampionát sportovních vozů, v Mostě ale na startovní rošt napochodovaly české krásky.
ADAC GT Masters je prestižní silně obsazený šampionát sportovních vozů kategorie GT3, jehož pořadatelé si pro blízkost od německých hranic premiérově vybrali severočeskou trať. Dalšími zahraničními okruhy v kalendáři jsou ještě rakouský Red Bull Ring a nizozemský Zandvoort.
Německý autoklub ADAC pořádá kromě jiných i šampionát cestovních vozů TCR Germany. První dva dvouzávody coby host absolvoval Petr Fulín. V neděli se český pilot doma dočkal triumfu.
Protože ale Fulín jako hostující pilot nebral body do seriálu, pro tabulku ADAC TCR Germany je vítězkou Michelle Halderová. Je to první triumf ženy v tomto šampionátu. 18letá pilotka je navíc nováčkem, loni závodila ve formuli 4.
ADAC GT Masters nabídl vyrovnané souboje milionových supersportů osmi značek.
Foto: ADAC GT Masters
Radek Vičík Autodrom Most, ADAC, VekraRacingTeam, Radek Vičík
1. 5. 2018 16:13
Podívejte se na snímky z úvodního závodního víkendu na mosteckém autodromu, který přinesl dramatická klání hned čtveřice seriálů v čele se souboji silných speciálů třídy GT3.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy