Krásky na startu, nadupané supersporty, český triumf a rychlé ženy. To byl povedený víkend v Mostě

ADAC GT Masters je sice německý šampionát sportovních vozů, v Mostě ale na startovní rošt napochodovaly české krásky.
ADAC GT Masters je prestižní silně obsazený šampionát sportovních vozů kategorie GT3, jehož pořadatelé si pro blízkost od německých hranic premiérově vybrali severočeskou trať. Dalšími zahraničními okruhy v kalendáři jsou ještě rakouský Red Bull Ring a nizozemský Zandvoort.
Německý autoklub ADAC pořádá kromě jiných i šampionát cestovních vozů TCR Germany. První dva dvouzávody coby host absolvoval Petr Fulín. V neděli se český pilot doma dočkal triumfu.
Protože ale Fulín jako hostující pilot nebral body do seriálu, pro tabulku ADAC TCR Germany je vítězkou Michelle Halderová. Je to první triumf ženy v tomto šampionátu. 18letá pilotka je navíc nováčkem, loni závodila ve formuli 4.
ADAC GT Masters nabídl vyrovnané souboje milionových supersportů osmi značek.
Foto: ADAC GT Masters
Radek Vičík Autodrom Most, ADAC, VekraRacingTeam, Radek Vičík
1. 5. 2018 16:13
Podívejte se na snímky z úvodního závodního víkendu na mosteckém autodromu, který přinesl dramatická klání hned čtveřice seriálů v čele se souboji silných speciálů třídy GT3.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy