Mosley skončil. Vlády FIA se ujal Todt, exšéf Ferrari

Sport Sport, Red Spo, ČTK
23. 10. 2009 13:33
Jean Todt kdysi šéfoval Ferrari

Paříž - Novým prezidentem Mezinárodní automobilové federace FIA se stal Jean Todt. Bývalý šéf Ferrari uspěl v pátečních volbách v Paříži, když podle očekávání porazil mistra světa v rallye z roku 1981 Ariho Vatanena.

Třiašedesátiletý Francouz ve funkci nahradí Maxe Mosleyho, který vedl federaci od roku 1993 a jeho posledním vzkazem bylo to, aby delegáti vybrali jako nového šéfa FIA právě Todta.

Čtěte také: Tak šel Mosley na kolena. Už nebude sahat do F1

Mosley ale nebyl jediný, kdo si přál bývalého šéfa Ferrari v čele motoristické organizace. Postavil se za něj i promotér formule jedna Bernie Ecclestone a sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který pod ním jezdil během své kariéry ve Ferrari.

Todt byl favoritem volby, získal 135 hlasů, zatímco Vatanen jich obdržel jen 49 a dvanáct členů se zdrželo hlasování. Do funkce byl zvolen na čtyři roky. "Je to dobré, velmi dobré," komentoval volbu Schumacher

Francouz, jenž má předky v Polsku, hlásil, že v zaběhnutém chodu federace nebude příliš věcí měnit. Naproti tomu Vatanen sliboval revoluci v řadách FIA a průhlednější vedení.

Sedmapadesátiletý Fin tak chtěl udělat jasnou tečku za érou dosavadního prezidenta, kterou v poslední době provázela řada půtek a afér, včetně loňského Mosleyho skandálu s prostitutkami v údajně nacistických uniformách.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy