Mise Most. Lacko před domácími fanoušky zaútočí na vedení v šampionátu tahačů

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 9. 2016 20:18
Adam Lacko bude v kamionu Buggyra ve čtyřech víkendových závodech evropského okruhového šampionátu usilovat o to, aby se vrátil zpět do vedení seriálu.
Adam Lacko bude v Mostě usilovat o další cenné trofeje za vyhrané jízdy.
Adam Lacko bude v Mostě usilovat o další cenné trofeje za vyhrané jízdy. | Foto: Buggyra

Most - Mostecký autodrom bude o víkendu patřit závodům mistrovství Evropy tahačů. Pozornost přitahuje hlavně souboj mezi lídrem seriálu Němcem Jochenem Hahnem a českým jezdcem stáje Buggyra Adamem Lackem, který se pokusí před domácím publikem stáhnout rivalův náskok v čele šampionátu.

Lacko před týdnem v Maďarsku přišel o první místo v seriálu a na Hahna ztrácí třináct bodů. "Nejedná se o žádnou tragédii, prostě se jen potvrdilo, jak vyrovnaný je letošní šampionát. Adam nemusel Hungaroring ani loni, ve srovnání s předchozí sezonou si docela polepšil," prohlásil manažer Buggyry Jan Kalivoda.

"O víkendu je před námi Most, kde nás poženou kupředu fanoušci, a ztráta třinácti bodů není i přes vyrovnanost Adama s Jochenem nikterak neřešitelná," dodal.

Vedle Lacka se v Mostě představí také druhý jezdec Buggyry Jiří Forman, kterému patří v seriálu jedenácté místo. Veterán František Vojtíšek po těžké havárii před týdnem na Hungaroringu bude na startu domácího podniku chybět, nepustili ho lékaři.

"Nemyslím si, že Most bude pouze o souboji Hahn - Lacko. Kiss letos titul nejspíše neobhájí, jde ale nahoru. Překvapit může Reinert, Steffi Halmová. Most umí i Gerd Körber. Na bednu bude chtít jít Jirka Forman. Důležité bude uspět v obou dnech, ale to platí pro každý závodní víkend," prohlásil Lacko.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy