Mick Schumacher dosáhl na titul, který jeho táta nikdy neměl. Je šampionem formule 2

Radek Vičík Radek Vičík
6. 12. 2020 14:09
I když v posledním závodě sezony v Sáchiru Mick Schumacher nebodoval, stal se německý pilot šampionem formule 2. Britského rivala Calluma Ilotta pokořil o třináct bodů.
Mick Schumacher ve formuli 2
Mick Schumacher ve formuli 2 | Foto: FOM

Schumacher měl před nedělním sprintem v Sáchiru náskok 14 bodů, přičemž k rozdělení bylo posledních 16 bodů. Jenže pilot týmu Prema se trápil s pneumatikami, nakonec musel zajet do depa pro novou sadu. Tím pádem se propadl až na dvacátou pozici.

Pokud by Němec nebodoval a Ilott závod vyhrál, stal by se šampionem britský jezdec. K Schumacherově úlevě ale bývalý pilot týmu Antonína Charouze obsadil desáté místo. Schumacher byl klasifikován osmnáctý.

"Je to úžasný pocit. Bylo to dramatické, ale nakonec všechno vyšlo. Díky všem," řekl v cíli dojatý 21letý pilot. Jeho stáj Prema má také šampiona F3, jímž se stal už v září v Mugellu Australan Oscar Piastri.

Mick Schumacher, který bude příští rok pilotem stáje F1 Hass, dosáhl v Bahrajnu na titul, který jeho otci chyběl. Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher totiž přišel do světa Grand Prix přímo z formule 3.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy