Prokop dojel v Mexické rallye šestý, Ogier suverénní

Radek Vičík Radek Vičík
8. 3. 2015 19:57
Martin Prokop s Fordem obsadil šesté místo v Mexické rallye, která dnes skončila posledními třemi rychlostními zkouškami. Pro 27. triumf v kariéře si dojel obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagen
Martin Prokop letí na trati Mexické rallye.
Martin Prokop letí na trati Mexické rallye. | Foto: Jipocar Czech National Team

Léon - Martin Prokop s Fordem obsadil šesté místo v Mexické rallye, která dnes skončila posledními třemi rychlostními zkouškami. Pro 27. triumf v kariéře si dojel obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagenu.

Francouz vyhrál suverénně, na druhého Madse Ostberga v Citroënu najel celkem 1:18,8 minuty. Třetí skončil další Nor, Andreas Mikkelsen s VW.

Prokop na vítěze ztratil více než šest a půl minuty a celkově je se 14 body na osmé pozici průběžného pořadí světového šampionátu. Pro jezdci stáje Jipocar Czech National Team je šestá příčka nejlepším výsledkem této sezony, čímž překonal osmou pozici ze Švédska.

Ogier udělal třetím triumfem ve třetí soutěži sezony udělal velký krok k završení titulového hattricku.  Zvlášť poté, kdy včera havaroval jeho jediný vážný soupeř a týmový kolega Jari Matti Latvala včera havaroval a obsadil až 15. místo.

Lídr seriálu má nyní v čele už 34bodový náskok, takže by vůbec nemusel nastoupit do dubnové Argentinské rallye a stále by měl jistotu vedení v šampionátu.

Mexická rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 4:19:13,4, 2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -1:18,8, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -1:25,1, 4. Evans, Barrit (Brit./Ford Fiesta RS WRC) -3:40,2, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -5:01,8, 6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -6:36,1.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 13 soutěží): 1. Ogier 81 b., 2. Mikkelsen 47, 3. Neuville (Belg./Hyundai i20 WRC) 35, 4. Ostberg 32, 5. Evans 26, 6. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R WRC) 19, ...8. Prokop 14.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen 97, 2. Hyundai 71, 3. M-Sport 44, ...6. Jipocar Czech National 18.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy