Podivné okruhy: kasino, Hitlerovy megastavby a teď i ulice ve Vietnamu a Indonésie

Jako kulisy závodům už posloužila řada netardičních staveb. Tak třeba Formule E se v Berlíně pravidelně pohání po bývalém letišti v Tempelhofu..
V roce 2020 se do kalendáře formule 1 zařadí Vietnam. 5565 metrů dlouhý městský okruh naplánovaný v Hanoji bude dalším přírůstkem na seznam netradičních destinací a kulis závodů.
Světový šampionát silničních motocyklů pro změnu míří na indonéský ostrov Bali. Termín zařazení do MS zatím není znám, ale zástupci promotorérské společnosti Dorna už byli obhlížet terén. Zatím největším úspěchem indonéského motorspotu byla účast Ria Haryanta ve formuli, kde v roce 2016 ve dvanácti Grand Prix pilotoval monopost Manor.
Asi nejbizarnější tratí v historii minimálně F1 byl okruh pro VC Las Vegas, kde se počátkem 80. let piloti F1 čtyřikrát proháněli po parkovišti slavného kasina Caesars Palace.
V Arizoně bylo takové vedro, že piloti v cíli kolabovali únavou a dehydratací.
Foto: FIA Formula E
Radek Vičík Radek Vičík
7. 11. 2018 15:46
Podívejte se na nejpozoruhodnější okruhy dosavadní závodní historie, k nimž se v blízké budoucnosti přidá formule 1 v ulicích Hanoje a MotoGP v Indonésii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy