reklama
 
 

Mercedes koupil Brawn. Spekulace o odchodu Buttona sílí

16. 11. 2009 13:24
Mercedes bude chtít v týmu německé piloty

Londýn - Novým majitelem stáje Brawn GP se v pondělí stal německý výrobce automobilů Mercedes-Benz, který v týmu získal 75 % podíl.

"Mercedes bude příští rok soutěžit ve formuli 1 se svým vlastním týmem," uvedl šéf automobilky Dieter Zetsche, který zároveň oznámil, že Mercedes postupně bude prodávat svůj podíl v týmu McLaren.

Jako dodavatel motorů by však u britské stáje Mercedes měl zůstat.

Tímto krokem se jen posílily spekulace o odchodu mistra světa Jensona Buttona z Brawnu do McLarenu, neboť německá automobilka bude patrně chtít v týmu německé piloty.

Čtěte také: Button se sešel s McLarenem. Je na spadnutí přestup?

Zatím se v této souvislosti mluví o Nico Rosbergovi a Nickovi Heidfeldovi, kteří by nový tým, jenž se bude jmenovat "Mercedes GP" měli v příští sezoně reprezentovat.

"Mercedes-Benz by chtěl zkušeného a schopného německého pilota. V této souvislosti se zaobíráme i Nickem Heidfeldem. Nicméně není žádný důvod věc s piloty uspěchat," prohlásil ředitel sportovní divize Mercedesu Norbert Haug.

Šéfem stáje Mercedes GP by měl zůstat Ross Brawn.

Mercedes podle dostupných zpráv nemá o Buttona zájem, a ten tak může odejít do McLarenu, který o jeho služby usiluje. Tým z Wokingu je navíc ochoten zaplatit Britovi dvojnásobný plat, než nabízí Brawn / Mercedes.

Pokud by skutečně Button do McLarenu přestoupil, sešli by se v čistě britském týmu dva poslední mistři světa formule 1: Jenson Button a Lewis Hamilton.

autoři: Jakub Šafránek, Red Spo | 16. 11. 2009 13:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama