Mercedes koupil Brawn. Spekulace o odchodu Buttona sílí

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
16. 11. 2009 13:24
Mercedes bude chtít v týmu německé piloty
Jenson Button ve voze Brawn GP.
Jenson Button ve voze Brawn GP. | Foto: Reuters

Londýn - Novým majitelem stáje Brawn GP se v pondělí stal německý výrobce automobilů Mercedes-Benz, který v týmu získal 75 % podíl.

"Mercedes bude příští rok soutěžit ve formuli 1 se svým vlastním týmem," uvedl šéf automobilky Dieter Zetsche, který zároveň oznámil, že Mercedes postupně bude prodávat svůj podíl v týmu McLaren.

Jako dodavatel motorů by však u britské stáje Mercedes měl zůstat.

Tímto krokem se jen posílily spekulace o odchodu mistra světa Jensona Buttona z Brawnu do McLarenu, neboť německá automobilka bude patrně chtít v týmu německé piloty.

Čtěte také: Button se sešel s McLarenem. Je na spadnutí přestup?

Zatím se v této souvislosti mluví o Nico Rosbergovi a Nickovi Heidfeldovi, kteří by nový tým, jenž se bude jmenovat "Mercedes GP" měli v příští sezoně reprezentovat.

"Mercedes-Benz by chtěl zkušeného a schopného německého pilota. V této souvislosti se zaobíráme i Nickem Heidfeldem. Nicméně není žádný důvod věc s piloty uspěchat," prohlásil ředitel sportovní divize Mercedesu Norbert Haug.

Šéfem stáje Mercedes GP by měl zůstat Ross Brawn.

Mercedes podle dostupných zpráv nemá o Buttona zájem, a ten tak může odejít do McLarenu, který o jeho služby usiluje. Tým z Wokingu je navíc ochoten zaplatit Britovi dvojnásobný plat, než nabízí Brawn / Mercedes.

Pokud by skutečně Button do McLarenu přestoupil, sešli by se v čistě britském týmu dva poslední mistři světa formule 1: Jenson Button a Lewis Hamilton.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy