Mercedes GP má stejné ambice. I přes povedené testy

Sport Sport, Red Spo
6. 2. 2010 15:45
Michael Schumacher držel při testech ve Valencii krok
Michael Schumacher
Michael Schumacher | Foto: Sport

Valencie - Ve formuli 1 je nakročeno k dalšímu skvělému comebacku. Blízko k němu má německý pilot Michael Schumacher, který se ve svých jedenačtyřiceti letech rozhodl vrátit do světa rychlých vozů a ve stáji Mercedes GP bude usilovat o svůj osmý titul v kariéře.

A že jsou takové ambice podloženy na reálném základu, dokazují i poslední testy ve španělské Valencii, kde Schumacher držel s nejlepšími jezdci krok.

Čtěte také: Barrichello varuje Rosberga: Je-li Schumi lepší, odejdi

Vše tedy nasvědčuje tomu, že vedoucí představitelé Mercedes GP by mohli přehodnotit své původní priority. Tým se totiž od samého začátku nechce příliš pouštět do spekulací, že by jako bývalý tým Brawn GP mohl být pro nadcházející sezonu favoritem.

"Ne, to si nemyslím," uvedl šéf sportovní divize Mercedesu na otázku, zda angažování Schumachera zvýší stávající tlak po lepších výsledcích.

"Myslím, že máme stále stejné cíle. Chceme maximálně vylepšit náš vůz, a pak uvidíme, co nastane," doplnil opatrně.  

Nicméně se nesmí zapomínat, že Mercedes GP je bývalý Brawn GP. A tato stáj vyhrála loni s Jensonem Buttonem jak titul mistra světa, tak i Pohár konstruktérů.

"Jak jsem ale řekl, my budeme ti poslední, kteří budeme podceňovat konkurenci. Naši soupeři budou také velice silní. To je nakonec dobře pro celý sport i pro nás," tvrdí Haug. 

"Počítá se, že jsme zatím konkurenceschopní. Ukazuje to, že jdeme správným směrem,"

A Schumacher tak prakticky uzavřel svůj kruh. V roce 1991 totiž začal svou profesionální kariéru ve stáji Jordan, který jezdil s vozem Mercedes.  

"Je to dobrý příběh, protože on vlastně začínal u nás. Oba jsme ještě stále mladí kluci. Motorsport vás omladí. Byli jsme dlouho soupeři a teď jsme zase v jedné stáji. Je to už skoro dvacet let, co jsme byli v jednom boxu,"

"Oba jsme zatím stále mladí kluci. Motorový sport vás udrží mladými. Byli jsme soupeři a teď jsme zase v jednom boxu. Je to už dvacet let, co jsme byli ve stejné garáži," usmál se Haug.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy