Krásky a obři. V Misanu byly k vidění drsné souboje tahačů i pocta legendám

Krásky a obři. V Misanu byly k vidění drsné souboje tahačů i pocta legendám
Piloti týmu s českými kořeny Buggyra poznali, že je se pětiapůltunovými monstry letos čekají doslova kontaktní závody.
Truckové závody přinášejí i hodně zábavy. Jejich tradiční součástí jsou setkání pestře pomalovaných "civilních" kamionů. V Itálii si váží svých legend. Ať už je to Valentino Rossi,...
Pro mechaniky pak může přijít rychlá oprava jak z boxů F1, jako v tomto případě během kvalifikace u Buggyry Téa Calveta.
Jeho týmový kolega Téo Calvet zažil povedený vstup do sezony, třikrát ze čtyřech pokusů vyhrál hodnocení poháru nováčků.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
23. 5. 2022 21:14
Prohlédněte si fotografie z prvního závodů ME tahačů na okruzích, který o víkend hostilo italské Misano.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy